Sari la conținut
Forum Roportal
Radu  Marin

Donare de sange

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Foarte bine Anonymus Kline :good: eu inca nu am donat sange la viata mea dar m-am gandit la un moment dat..nu stiu cum e dincolo dar la noi in tara sunt foarte multe spitale care sunt in criza de sange si e foarte nasol cand sunt cazuri de maxima urgenta si nu se gaseste grupa respectiva sa salvezi omul ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Azi am fost, cu sotul meu sa donam sange. Din pacate am fost un cosmar pentru asistente. Vene subtiri si fragile... Abia au gasit una, si aia la un moment dat nu a mai dat sange! Nu mai curgea, cand a scos acul, era coagulat. A durut tare, si mi-au spus... sa nu mai vin, ca nu am vene pentru donat! :mellow:

 

 

dar vi s-a pus un garou ceva? :) suna ciudat..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua numele meu este Bogdan Circota sunt din Bucuresti si acesta este primul meu mesaj pe acest forum, slava domnului ca exista. Am nevoie de ajutor, am mama grav bolnava si am nevoie de donatori in special grupa zero1 rh pozitiv. Nu stiu daca este permis, n-am avut rabdarea de a citi regulamentul de inscriere, dar voi lasa aici nr meu de mobil pt cei care sunt dispusi sa ma ajute pt a le explica cum trebuie procedat. 0722.368.848 .MULTUMESC!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara.

As dori sa donez sange si totodata sa ma inscriu in acel program prin care esti inclus intr-o baza de date prelevandu-ti celule stem in speranta ca in viitor vei putea fi de ajutor unei persoane.

Toate ca toate dar sunt din Braila si nu am mai donat pana acum in acest oras.

Ideea cu donatul ne-a venit ,mie si catorva colegi de facultate, prin timpul anului universtitar deci am donat in alt oras.

Daca e cineva de prin Braila si a mai donat o rog sa scrie aici adresa centrului de prelevare sange.

Astept un raspuns cat mai repede cu putinta.

O seara buna in continuare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu vreau sa donez, ptr bucuresti, astept raspunsuri ;:rot:

scuze ca nu-ti pot fi de folos :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Kingule......esti baiat de comitet, bravo.

ai grija cand donezi, sa nu te sperii prea tare, ca defapt acu ala e un fel de baros pe care ti-l baga in vena, drept warn ca n-ai fost cuminte. :rot: :rot: :D

la mine au mai trecut semnele, ca n-am putut dona in ultimu an, dar am reinceput.

vezi sa nu uiti de trimiterea de la doctoru de familie si inainte de a dona poti bea o cafea mica si sa mananci o felie de paine sau cativa biscuiti. astea-s pentru tensiune si glicemie.

 

dupa ce donezi sa ai grija ca te apuca o energie de-ti vine sa te sui pe pereti, nu glumesc. si tre sa stai cuminte, sa-ti treaca si sa-ti revii la normal.

 

presupun ca tu donezi pentru ab4, nu? :) :) :D 8) 8)

 

daca chiar o sa donezi, o sa te iubesc de 10 ori mai mult.

pentru intentie ai 5 stele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×