Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Mmmm cred ca nu m-as satura de pizza, mereu o mananc cu pofta, indiferent de care ii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place pizza sa fie subtire nu groasa, sa nu fie inecata in sos de rosii si cu 7 mii de toping-uri pe ea. Cat mai simpla si coapta bine.

 

tumblr_lk4txoVdXA1qihb8qo1_500.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si mie subtire dar cu sapte zeci de mii de topinguri. de preferinta vegetaleblink.gif

 

Da' cu fructe ai mancat pizza??? Mie-mi place mai mult decat cu carnarie. A fost un local aici care facea dar s-a inchis, era lume la coada sa intre ... avea si un salad bar si-l decorai tu cu ce mai voiai farfuria ta cu bomboane marunte, scortisoara, seminte si nuci, mac, pe langa ardei iute proaspat sau conservat 8) :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Recunosc ca nu.

E una cu ananas dar nu am gustat ca mi s-a parut ciudata combinatia ananas - legume.

Dar chiar acum ma gandesc sa fac eu acasa cu prima ocazie.

 

Ce fructe se mai pot pune si in ce combinatii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar de ce?

foile de placinta din comert sunt sarate. le-am gustat eu asa crudecrazy.gif

 

si merg bine si cu umpluturi dulci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E una cu ananas dar nu am gustat ca mi s-a parut ciudata combinatia ananas - legume.

Ce fructe se mai pot pune si in ce combinatii?

 

 

Aici e tare la moda combinatia ananas - canadian bacon care am impresia ca este muschiulet de porc afumat si feliat cu masina foarte subtire pe pizza si este un toping obisnuit. Ungurii mereu manca compot de prune sau de ce este langa carne afumata!!!

In State pe orice masa de party un loc important ocupa fructele, de la pepeni la ce te duce imaginatia si se gaseste din abundenta deci ieftin si in sezon.

 

Pe acel pizza cu crusta subtire a fost din toate fructele posibile, chiar si asiatice mai greu de gasit pe aici decat in conserve: mere, pere, banane, caise, pruni, ciresi, struguri, mango, papaya, piersici, capsuni, mure, afine, coacaze, portocale de toate!!! proaspete sau uscate. Nu neaparat trebuia sa fie din toate pe o pizza!!! mergea bine cu branza de vaci si sirop din fructe pe deasupra. Si pe langa ca topingul e de fructe, merge excelent cu o salata verde!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Recunosc ca nu.

E una cu ananas dar nu am gustat ca mi s-a parut ciudata combinatia ananas - legume.

Dar chiar acum ma gandesc sa fac eu acasa cu prima ocazie.

 

Ce fructe se mai pot pune si in ce combinatii?

 

am mancat eu odata din cea cu ananas. era asa: blat, ketchup dulce, ton foarte fin, felii rotunde de ananas, iar in mijlocul fiecarei felii, adica in mijlocul rondeleleor de ananas cate o maslina verde. in loc de ton se pot pune ciuperci sau piept de pui. iese foarte, foarte buna.

 

este si un sos uncle ben's cu legume si ananas. cu ani in urma am primit de la niste prieteni un bax de sos din asta. l-am impartit frateste cu Gelu, p-orma i-am cumparat si partea lui. nu ma puteam abtine, si noaptea ma trezeam sa mananc, asa de mult mi-a placut.

 

dar de ce?

foile de placinta din comert sunt sarate. le-am gustat eu asa crudecrazy.gif

 

si merg bine si cu umpluturi dulci.

 

da, asa-i. cand faceam pizza, foloseam reteta de aluat de clatite, doar ca putin mai gros+ un praf de copt. iesea ceva fantastic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×