Sari la conținut
Forum Roportal
eugen

internet prin satelit

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

As vrea mai multe detalii despre antena radio cablu cu optiune internet nu am nici o sansa sa am deoarece stau la tara deci din acest motiv ma intereseaza conexiune prin satelit sau radio pentru ca dial-up este si scumpa si proasta .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce ai mai facut un nou mesaj si nu ai mai completat la cel vechi.

 

Cauta firme din iasi care ofera internet prin satelit: http://www.google.com/search?hl=en&ie=UTF-...et+satelit+iasi

 

Si contacteaza-i pentru a afla daca se poate si la tine si care sunt costurile.

 

Ar mai fi o alternativa si Zapp-ul daca are acoperire.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu de ce ai mai facut un nou mesaj si nu ai mai completat la cel vechi ...

 

... este destul de greu sa te uiti atent pe ecran si sa citesti tot ce scrie pe el. :twisted: :twisted: :twisted:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O varianta de luat in seama? here

[snapbacca]38758[/snapbacca]

 

Probabil ca lucrezi la scaynet de te obosesti atat sa le faci reclama.

Observ ca oferta este one way adica merge in combinatie cu alta conectare respectiv un dialup in cazul tau.

Din ce vad eu acolo <<Scaynet clasic 1 Viteza: 1000cabps Fara trafic inclus (cost trafic 0.022euro/MB) Pret abonament (euro) 9.9 >> nu e nimic interesant.

deci intai sa lamurim povestea cu 1000cabps pentru ca sa ai un down la viteza asta trebuie sa ai up cel putin la o zecime si nu vad cum ai avea viteza asta pe dialup.

iar pretul pentru 1000 Mb de ex 22 euro pe trafic + 9.9 euro abonamentul plus ce platesti la dialup.

Cred ca o sa te coste cam scump muzica si filmele date jos.

Si sa nu iti inchipui ca poti sa te dai pe servere de jocuri ca pe satelit ai pinguri al draca-u de lungi.

vezi poate ai acoperire connex sau orange eventual zapp va uniti mai multi si luati o connexiune radio de la ei. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Probabil ca lucrezi la scaynet de te obosesti atat sa le faci reclama.

Observ ca oferta este one way adica merge in combinatie cu alta conectare respectiv un dialup in cazul tau.

Din ce vad eu acolo <<Scaynet clasic 1 Viteza: 1000cabps Fara trafic inclus (cost trafic 0.022euro/MB) Pret abonament (euro) 9.9 >> nu e nimic interesant.

deci intai sa lamurim povestea cu 1000cabps pentru ca sa ai un down la viteza asta trebuie sa ai up cel putin la o zecime si nu vad cum ai avea viteza asta pe dialup.

iar pretul pentru 1000 Mb de ex 22 euro pe trafic + 9.9 euro abonamentul plus ce platesti la dialup.

Cred ca o sa te coste cam scump muzica si filmele date jos.

Si sa nu iti inchipui ca poti sa te dai pe servere de jocuri ca pe satelit ai pinguri al draca-u de lungi.

vezi poate ai acoperire connex sau orange eventual zapp va uniti mai multi si luati o connexiune radio de la ei. :)

[snapbacca]38964[/snapbacca]

 

Tu lucrezi la Zapp, Connex sau Orange? Eu am dat o varianta pe care am ales-o eu (si nu numai eu) - iar chestia cu o zecime nu prea e adevarata - am testat si pe dial-up Romtelecom si merge, crede-ma. In prezent folosesc un Astral de 12$. Iar abonamentul meu nu e clasic, e premium... Plus de asta, nu sint singur pe legatura asta, asa ca "scumpetea" de conexiune se imparte in cazul meu cu ceilalti 4 vecini. Conexiunea radio de care vorbesti era 64cabps - 110$ - cam putin, nu?

Intreaba pe baietii de la Fly-Net daca sint multumiti de conexiunea pe satelit... de acolo am potul... Pingul e cam de 350ms (nu-i chiar asa de al draca-u de mult).

http://www.satlex.ro/ro/azel_calc-params.h...country_code=ro - asta vis-a-vis de ping...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Zapp ofera prin radio (tel fix) 100 MB trafic pe luna la 10 dolari abonament. Ce depasesti platesti.

La doar 100 MB/lunar, nu cred ca poti sa stai 8 ore pe zi vizitand site-uri fiindca traficul (down+up) trece lejer de 100 MB. Poti folosi mai mult chat, mirc, YM cu ZAPP si navigare site-uri cu strictete.

 

Pana ajunge RDS la sat, mai trec 10-20 ani, sau se descopera ceva prin radio mai rapid. Eu unu clabu tras la sat nu vad in veci in Romania, fiindca se fura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Observ ca oferta este one way adica merge in combinatie cu alta conectare respectiv un dialup in cazul tau.

uiii da eu presimt ca cel care a deschis subiectul o sa faca cu inima daac'i zici de preturile la o varianta Two Way !

 

ADSL nu ajunge pe acolo ? (de la RTC)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As vrea mai multe detalii despre antena radio cablu cu optiune internet nu am nici o sansa sa am deoarece stau la tara deci din acest motiv ma intereseaza conexiune prin satelit sau radio pentru ca dial-up este si scumpa si proasta .

 

Buna ziua! Puteti vizita site-ul www.planetsky.com si veti obtine informatiile necesare! Cea mai buna solutie pe care o aveti, este sa folositi legatura dial-up pentru up-link si satelit pentru down-load. Pretul unei antene satelit nu este mare, iar ca si echipament mai aveti nevoie de un DVB card, PCI sau USB, in functie de calculatorul pe care il aveti ( desktop sau laptop). Planetsky ofera o gama variata de servicii, cu diverse pachete pentru conexiune internet, in functie de necesitati.

Astept sa ma contactati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×