Sari la conținut
Forum Roportal
faga

Planetare de Solenza

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut. Nu stiu daca s-a mai deschis acest subiect, deoarece sunt membru incepator :haha: Puteti sa-mi spuneti daca e adevarat ca planetarele de Solenza sunt diferite, adica una mai scurta si una mai lunga? Si cum pot sa-mi dau eu seama, in mers, care imi bate(stanga sau dreata)? Daca s-a mai confruntat cineva cu aceasta problema, va rog sa ma ajutati si pe mine. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Planetarele de solenza sunt diferite,adica dreapta este lunga iar stanga este scurta.Planetara stanga este mai scurta deoarece pe partea stanga a masini se afla cutia de viteze si cum planetara intra direct in cutie este normal sa fie mai scurta decat cea de pe parte dreapta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut. Nu stiu daca s-a mai deschis acest subiect, deoarece sunt membru incepator :D Puteti sa-mi spuneti daca e adevarat ca planetarele de Solenza sunt diferite, adica una mai scurta si una mai lunga? Si cum pot sa-mi dau eu seama, in mers, care imi bate(stanga sau dreata)? Daca s-a mai confruntat cineva cu aceasta problema, va rog sa ma ajutati si pe mine. :crazy:

daca faci un viraj la stanga si se aude bataia e de la pl. din dreapta,si invers

:cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×