Sari la conținut
Forum Roportal
vesperala

O lume fără Romania

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

O lume fara Romania...........e greu de spus.......tinand cont ca cele mai multe inventii care au marcat societatea umana si au contribuit decisiv la evolutia tehnologica a societatii .....au provenit de la inventatorii romani......asa ca......poate am fi ramas si acum in evul mediu.........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
strugurii E acrii :)

nu este asa sahariane....

unii au ales sa plece pentru o viata mai buna..

altii nu au avut curajul sau posibilitatea sa o faca...

nu cred ca cineva ii poate condamna pe cei ramasi si ii poate judeca..

eu ma astept ca cei ce sunt plecati sa fie mult mai patrioti

dar observ ca nu este asa..

hai sa-ti zic ceva ( ma crezi bine, nu ma crezi-iarasi bine)

am tot fost prin paris anii trecuti..

eram la notre dame--a venit o jigodie de romanca la noi cu cersitul..

mi-am dat seama ca este din romania--am injurat.o si i-am tras un sut in cur--instinctual si cu ciuda--am facut asta..

imediat am fost legitimat de oamenii de ordine ( sunt o gramada acolo--nu ca la noi)

jigodia a fugit, eu am ramas cu jandarmii...

le-am explicat despre ce este vorba si nu au zis nimic..au plecat..

asta este un caz--

al doi-lea caz--

tot eu--in rer ( un fel de metrou )--

mi s-a, facut rau---dar rau, rau,

ghici cine m.a ajutat?

niste romani...( erau intamplator in vagon)

............................

de ce uitam de unde plecam?

in cazul in care --mai nou--toti se caca in capul nostru pe toate posturile de tv..

ei nu au leprele lor, nu au drogatii si criminalii lor...?

hai sa fim seriosi..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De rupi din codru o ramurea,

Ce-i pasa codrului de ea?

Ce-i pasa unei lumi intregi

De moartea mea?

Imparatii stralucitoare au fost facute praf si pulbere de copitele hoardelor barbare si tu pui astfel de intrebare?!

Lumea ar arata la fel,nici mai buna,nici mai rea!

Cu regret iti scriu si fara a vrea sa-ti ranesc patriotismul mioritic,ca pe aici pe unde imi duc traiul ma simt mult mai bine decat in Romania si asta ma doare(nu stiu daca ma poti intelege?).

 

 

Ramai naibii acolo atunci si nu te mai intoarce! Nu te inteleg si nici nu vreau sa-i inteleg pe cei ca tine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:)

Recunosc , ignoram amanuntul asta atat de important ... Nu vrei sa fii amabil/a sa le scrii numele si ce anume au inventat ?

Ne mai imbogatim si noi cunostiintele ...

mihaela..imi pare rau sa-ti spun, dar dupa postarea asta dovedesti ca ai o mare lacuna in privinta asta..

inainte sa postezi cred ca era mai bine sa googalesti un pic...

si ca sa nu stau sa scriu mai bine pun un link:

http://ro.wikipedia.org/wiki/Categorie:Inv...ori_rom%C3%A2ni

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
replica mea se refera strict la cei ca ALA - care se reped cu pietrele pe cei plecati - citeste-i postarile !

ehh..

......

fiecare are dreptate in felul sau...

tu ai ales sa pleci pentru o viata mai buna--

el a ales sa ramana pentru ca -poate - este convins ca este mai bine aici, acum..

sincer sa fiu, in afara de faptul ca suntem in transformare -ca societate- nu suntem deosebiti de restul lumii--

si aici,acum se pot face multe si cine este cu initiativa chiar face,,,,isi face o "plapuma " mai groasa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ramai naibii acolo atunci si nu te mai intoarce! Nu te inteleg si nici nu vreau sa-i inteleg pe cei ca tine!

 

 

strugurii E acrii :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
strugurii E acrii :)

 

 

Imi pare rau ca nu sunt in stare sa accept ideea de capitalism si ca prefer in schimb sa fiu un ultra-nationalist imbacsit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi pare rau ca nu sunt in stare sa accept ideea de capitalism si ca prefer in schimb sa fiu un ultra-nationalist imbacsit.

 

cum iti asterni asa dormi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum iti asterni asa dormi

 

 

Dupa cum judeci asa si gandesti. Acum sincer, eu n-am nevoie de interventiile tale si chiar as fi multumit daca nu m-ai baga in seama. Macar poti sa-mi spui de ce te iei fara motiv de mine (in mare parte, poate uneori pe buna dreptate)? Vorba aia, ai o varsta, esti om la casa ta, probabil ti-ai indeplinit aproape toate obiectivele propuse pana acum... si pan' la urma de ce-ti pierzi timpul intrand pe forumuri, atacand cu prima ocazie ceea ce scriu eu sau altii (n-am sa cred de-acum c-ai avea o fixatie fata de ce postez eu)? Daca poti sa raspunzi intr-o maniera cat de cat eleganta, as aprecia foarte mult si cu ocazia asta as afla si eu cateva lamuriri.

Editat de 20031

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×