Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Ne batem joc de campionii nostri

Postări Recomandate

Comitetul executiv al FRG a decis desfiintarea echipei Nationale de Gimnastica feminina, multipla campioana Olimpica, Mondiala si Europeana. Motivatia a fost ca mai multe sportive nu au revenit la greutatea optima de concurs. Supercampioanele sunt siderate de decizia luata de FRG. Secretarul general, Adrian Stoica sustine ca le-a trimis la cluburi pentru ca nu sa-au supus solicitarilot Federatiei. In ignoranta sa, Stoica isi imagineaza ca va aduce la lot alte fete care vor iesi peste noapte campioane.
Sursa: Gardianul

 

Scandalul dizolvarii lotului National de Gimnastica Feminina a continuat si in cursul zilei de ieri. Incercand sa isi justifice deciziile, Nicolae Vieru, presedintele comitetului Executiv al Federatiei Romane de Gimnastica, a declarat:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce oare nu ma mira?!? 8) 8) 8)

Nu-mi ramane decat sa cred ca nu se mai vrea performanta in gimnastica... penibil...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce oare nu ma mira?!? :)  :)  :)

Nu-mi ramane decat sa cred ca nu se mai vrea performanta in gimnastica... penibil...

[snapbacca]31899[/snapbacca]

 

 

Si gimnastica a facut cunoscuta Romania in lume mai mult decat cateva duzini de politicieni si etc.

 

Chiar e mare pacat :) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×