Sari la conținut
Forum Roportal
Giorgio

Cum sa scapi de o fosta iubire?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Uhm.. si daca habar nu are sa foloseasca un computer... si nu se descurca sa intre pe internet?  :cry:  ::clap:: ;)

[snapbacca]32992[/snapbacca]

 

Mda, ai dreptate. Dupa ce am scris, m-am gandit mai bine - poate totusi o solutie asa drastica nu e rezolvarea. Daca peste o vreme iti dai seama ca mai tii la ea? sau daca are anumite motive intemeiate?! Poate totusi ar trebui ceva mai amiabil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

;) mdah, un tip care incearca sa scape de o fata...tipic. si cu asta am spus tot. n-ai stiut sa te desparti de ea...

Editat de dulcineea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mda, ai dreptate. Dupa ce am scris, m-am gandit mai bine - poate totusi o solutie asa drastica nu e rezolvarea. Daca peste o vreme iti dai seama ca mai tii la ea? sau daca are anumite motive intemeiate?! Poate totusi ar trebui ceva mai amiabil.

[snapbacca]33014[/snapbacca]

 

No chanse! Orice sentimente au fost, au cam disparut! Tot ce a ramas e mila...

Dar de mine cui ii e mila? ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
;) mdah, un tip care incearca sa scape de o fata...tipic. si cu asta am spus tot. n-ai stiut sa te desparti de ea...

[snapbacca]33025[/snapbacca]

 

Mda... tipic... o feminista convinsa. Toti barbatii "e" niste porci, nu? :cry:

Dimpotriva, as zice ca m-am comportat onorabil. Nu i-am dat eu papucii, ci am facut in asa fel incat sa fie invers, tocmai pentru a nu o rani... but...

Thinca harder...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
@ Giorgio, daca te deranjeaza intr-adevar situatia in care te afli, e o cale sigura prin care o poti rezolva.  Te duci frumusel la postul de politie de care apartii sau de care apartine ea si depui o plangere de hartuire; pentru ca in termeni juridici asa se numeste ceea ce iti face ea.

Si dupa ce va avea o discutie cu politistii ai sa vezi ca nu o sa te mai streseze.

[snapbacca]32964[/snapbacca]

 

Multumesc Spider. Tocmai imi venise si mie ideea asta.

Cred ca e singura solutie... un ordin de restrictie. (Mai greu e ca suntem colegi... )

Complicat tare, nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uhm.. si daca habar nu are sa foloseasca un computer... si nu se descurca sa intre pe internet?  :cry:  ::band:: ;)

[snapbacca]32992[/snapbacca]

...atunci printezi paginile astea de discutii si i le pui in brate.. nu-sa multe! :clap:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...atunci printezi paginile astea de discutii si i le pui in brate.. nu-sa multe!  ;)

[snapbacca]33219[/snapbacca]

 

Ma mai gandesc... :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut nu pot sa inteleg ce este cu tipa asta sa-o fi tampit?are familie?familia ei nu ii vede reactiile?

Sfatul meu este sa o combini cu cineva........... si........... sa o ignori total.

inca ceva............. nu mai vb cu ea cand te intalnesti cu ea !

las-o sa vezi cum reactioneaza.

daca te va intreba ca ce este cu tine. sa-i spui ca nu a inteles nimic din ce i-0ai spus? si poate ca asa se va rezolva" putin cate putin" ca si Pavel Stratan.......!!

aceasta este parerea mea , succes in continuare!!

Pa !!

Alex............!!! ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si yo trec printr-o situatie asemanatoare..numai ca yo tre sa scap de fosta iubita a actualului meu prieten.

Problema este ca ea inca mai crede ca tu ai putea simti ceva pentru ea....Purtandu-te civilizat cu ea i-ai da de inteles ...ceea ce banuieste ca o mai iubesti.Eu cred ca ar trebui sa fii cat mai mitocan posibil...pana la urma este vorba de tine...nu de ea, asa ca fa-i niste faze nasoale:invit-o la un restaurant si incarca nota de plata...si pune-o sa o plateasca, las-o amanet printr-un club...acolo unde stii tu ca nu are prieteni....si lista ar continua la nesfarsit....incearca...eu asa as face...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu, gresesti, nu sunt feminista giorgio. dar asa e... nu stiti sa dati papucii. nu sunteti atat de maturi incat sa va asumati o asemenea responsabilitate. plus ca eu cred ca intre timp tu i-ai mai dat ceva sperante. in definitiv, e treaba ta si nu ma bag, dar imi pare usor dubioasa povestea ta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×