Sari la conținut
Forum Roportal
Giorgio

Cum sa scapi de o fosta iubire?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pai daca nu se stinge...incearca cu un dus rece ::):

(a fost o mica referire la intaiul anti-semit al tarii)

Pe de alta parte, are nevoie de consultanta psihologica si prieteni adevarati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am uitat sa spun ca are 23 de ani? Si ca pasiunea asta a ei arde mocnit de vreun an si ceva si nu da semne ca se stinge?

[snapbacca]32023[/snapbacca]

 

Stiu. Accepta-i cererea in casatorie, stati casatoriti 2-3 ani... din cate am vazut eu nu va potriviti... Poate o sa divortati si... gata. :) Nasol e cand apare plodutul. Ai si tu grija sa nu se intample asta.. si gata. :pocaey:

 

Acum serios si ontopic: nu prea ai ce face, dear friend. Tu i-ai aprins focul in inimioara, tu asteapta sa se stinga. Si in cele din urma se va stinge, crede-ma, sa-ar putea chiar sa simti o parere de rau cand se va intampla asta, pentru ca te vei obisnui fara sa-ti dai seama.

 

Timpul vindeca totul. In cazul asta trebuie sa astepti sa termini facultatea pentru ca atunci nu va veti mai vedea. Pana atunci... fa abstractie. Ziua are 24 de ore... 3 beepuri dureaza maxim 1 minut cumulate. O criza a ta ... 1-2 ore si 4 pachete de tigari... iar un sms poate fi sters ca si cum nu a existat. Daca intr-adevar nu ti-ar pasa deloc de ea ai sti cum sa faci abstractie. Devii atent abia atunci cand iti place. :)"

 

Si apoi... esti sigur ca vrei sa o uiti si sa te uite? "Cand vrei sa uiti pe cineva inseamna ca te gandesti la el". :pee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine ne-ai convins... concluzia.. nu merge nimic... omoar-o.. nu in sensul ala.. :) nu reusesti sa o ignori? pur si simplu te prefaci ca nu exista... unele telefoane au restrictie... daca al tau nu are.. mesajele le stergi diresc ii inchizi tel in nas.. nu o mai saluti.. nu exista ceva de mijloc ... doar sa lasi timpul sa o convinga.. foarte mult timp... foarte mult.. nu te-ai resemnat inca ? asta este.. !!

 

@ vezi poate trebuie sa inveti ceva din asta.. nu stiu ce.. sper sa nu dauneze la diploma ta de baiat bun.. :)

 

am editat dupa ce am vazut asta

Si apoi... esti sigur ca vrei sa o uiti si sa te uite? "Cand vrei sa uiti pe cineva inseamna ca te gandesti la el". 

bine zisa (trantita) ... :)

Editat de Dulcica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...hmm... :uncanw: though one!! :thinca: sper si ma rog din tot sufletul sa nu ajung si eu asa ca fatuca aia.. nu se stie niciodata ce face dragostea dintr-un om?! :pee

anywayz, bacca 2 our story.. daca nimic nu a mers pana acum, asa ca sa ma gasesc si eu sa zic ceva ca nu is sigura ca va merge.. incearca sa o transformi in confidenta ta.. sa incepi sa ii povestesti ca there-sa this girl.. si ca iti place mult si ca a zis aia si apoi a facut aialalta.. caiar ia-o cu tine la cumparaturi pentru un cadou pentru noua tipa... daca nu e nimeni acum, inventeaza.. la asta nu tre sa fi cine stie ce bun actor.. citeste un nice love story undeva.. sau un film ceva (vezi sa nu fie ultimul film de la cinema ca risti sa il fi vazt si sa recunoasca plot-ul) si continua cu ce frumoasa e viata.. mei, sincer, nusj daca va mere... dar, in cel mai rau caz, o sa ne pove si o sa ne ingrozim impreuna cat de mult rezista femeile la "intemperii" din astea...

daca o iei cu faze cu "u can go now..:) . any minute now..." sau cu :) ai vazt ca nu mere.. :) unele dintre noi suntem mai sado-maso.. :pee caiddin' =))

pe.sa: caill me daca auziti ca am devenit si eu asa... :whacca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca nu cred ca va merge. Stiu sigur, pentru ca se va gandi ca ea are mai mult de oferit decat tipa aia de care ii povesteste.

-Both my hands, and my feet, are dry today- Cine a vazut Dexter stie aluzia :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...hmm... :uncanw though one!! thinca: sper si ma rog din tot sufletul sa nu ajung si eu asa ca fatuca aia.. nu se stie niciodata ce face dragostea dintr-un om?! pe

anywayz, bacca 2 our story.. daca nimic nu a mers pana acum, asa ca sa ma gasesc si eu sa zic ceva ca nu is sigura ca va merge.. incearca sa o transformi in confidenta ta.. sa incepi sa ii povestesti ca there-sa this girl.. si ca iti place mult si ca a zis aia si apoi a facut aialalta.. caiar ia-o cu tine la cumparaturi pentru un cadou pentru noua tipa... daca nu e nimeni acum, inventeaza.. la asta nu tre sa fi cine stie ce bun actor.. citeste un nice love story undeva.. sau un film ceva (vezi sa nu fie ultimul film de la cinema ca risti sa il fi vazt si sa recunoasca plot-ul) si continua cu ce frumoasa e viata.. mei, sincer, nusj daca va mere... dar, in cel mai rau caz, o sa ne pove si o sa ne ingrozim impreuna cat de mult rezista femeile la "intemperii" din astea...

daca o iei cu faze cu "u can go now..:: . any minute now..." sau cu agresiv:  ai vazt ca nu mere.. fool: unele dintre noi suntem mai sado-maso..  caiddin' =))

pe.sa: caill me daca auziti ca am devenit si eu asa...    :whacca

[snapbacca]32916[/snapbacca]

 

:) Mda... In mod normal ar fi o solutie... Numai ca.. ea nu e normala. Simplul fapt ca ma cofesez ei implica apropiere, o apropiere care ii va da sperante.

 

Sincer, eu nu stiu ce sa mai fac. :blinca:

Ultima tentativa de debarasare a fost destul de brutala, mi-am calcat pe principii si am fost un pic m

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...hmm... :uncanw: though one!! :thinca: sper si ma rog din tot sufletul sa nu ajung si eu asa ca fatuca aia.. nu se stie niciodata ce face dragostea dintr-un om?!

[snapbacca]32916[/snapbacca]

 

Eu as spune ca nu mai e dragoste ci a devenit obsesie.

 

@ Giorgio, daca te deranjeaza intr-adevar situatia in care te afli, e o cale sigura prin care o poti rezolva. Te duci frumusel la postul de politie de care apartii sau de care apartine ea si depui o plangere de hartuire; pentru ca in termeni juridici asa se numeste ceea ce iti face ea.

 

Si dupa ce va avea o discutie cu politistii ai sa vezi ca nu o sa te mai streseze.

 

Vorbesc din experienta personala. Ma temeam sa ies din casa de teama obsedatului. Si dupa doua drumuri la poitie sa-a rezolvat. I-a trecut marea dragoste. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

EU SUNT CEA MAI REA: ZIC SA II DAI LINcaUL SPRE DISCUTIA ASTA :) :) . DACA NICI DUPA ASTA NU II TRECE: ORI LA SPITAL, ORI LA POLITIE :blinca: :blinca:

 

Gresesc?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×