Sari la conținut
Forum Roportal
Giorgio

Cum sa scapi de o fosta iubire?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In urma cu circa un an m-am despartit de o tipa, dupa o relatie de un an si ceva.

De atunci, respectiva tipa ma suna, da mesaje, ma roaga(e putin spus) sa ma intorc la ea. A facut o obsesie din chestia asta. 8)

Problema e ca mie nu imi mai trebuie asa ceva. Am folosit toate metodele care mi-au venit in cap pentru a o face sa inteleaga lucrul asta... in zadar insa...

Daca stiti ceva ce ar putea functiona, PLEASE HELP!!! ca o iau rara!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oare ea nu stie ca dragoste cu sila nu se face ???

cred ca are ceva probleme psihice.....

sincer nu stiu ce sa spun decit incearca ignoranta completa din partea ta....poate in timp o sa priceapa mesajul...cit de proasta poate fi . huh incearca sa vezi daca iti poti schimba nr. de telefon....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
oare ea nu stie ca dragoste cu sila nu se face ???

cred ca are ceva probleme psihice.....

sincer nu stiu ce sa spun decit incearca ignoranta completa din partea ta....poate in timp o sa priceapa mesajul...cit de proasta poate fi . huh incearca sa vezi daca iti poti schimba nr. de telefon....

[snapbacca]31689[/snapbacca]

 

Daca spuneam eu asta sareau feministele pe mine...

Are probleme... se comporta total aiurea. (Oare dragostea tampeste?) 8)

O ignor cat de mult pot, dar suntem colegi si, inevitabil, ne intalnim... Ciudat e ca atunci cand sunt si alte persoane in preajma are o atitudine foarte superioara, insa "in private" este exact invers...

Nr. de acasa mi la-am schimbat, dar mobilul nu il pot schimba...

Asa ca... "E GRELE!"

8)

Alte sfaturi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea o stii... sfaturile mele nu au adus rezultate. Daca pentru ea "fii mai indiferenta" inseamna sa-ti trimita sms-uri in prostie... atunci deja simt cum ma depaseste situatia. Ce sa-ti spun? Sunt alturi de tine... daca vrei sa stai cu cineva de vb, sa nu tampesti si tu... 8) I-ll be here. Be strong, my friend!! 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Parerea mea o stii... sfaturile mele nu au adus rezultate. Daca pentru ea "fii mai indiferenta" inseamna sa-ti trimita sms-uri in prostie... atunci deja simt cum ma depaseste situatia. Ce sa-ti spun? Sunt alturi de tine... daca vrei sa stai cu cineva de vb, sa nu tampesti si tu... 8) I-ll be here. Be strong, my friend!!  :soc:

[snapbacca]31695[/snapbacca]

Multumesc, my friend... :huggles:Stiam eu ca nu ma lasi la greu. 8)

caeep in touch!

 

Pentru restu` acum: Haideti, oameni buni, dati-va cu parerea!!! 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer nu prea cred ca daca o ignori vei reusi sa o faci sa te lase in pace..din contra..ii trezesti interesul si mai tare.De ce spun asta?Pentru ca am patit-o ..si tipul a devenit si mai insuportabil 8) Cel mai bine e sa discuti cu ea fata in fata si sa-i explici clar ca trebuie sa-si vada de viata ei,sa-si gaseasca pe altcineva..sa nu mai traiasca in trecut si mai ales sa te lase si pe tine in pace.Daca nu intelege nici asa..deja toata problema devine de alta natura...tipa are probleme psihice cred :blinca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cel mai bine e sa discuti cu ea fata in fata si sa-i explici clar ca trebuie sa-si vada de viata ei,sa-si gaseasca pe altcineva..sa nu mai traiasca in trecut si mai ales sa te lase si pe tine in pace.Daca nu intelege nici asa..deja toata problema devine de alta natura...tipa are probleme psihice cred :blinca:

[snapbacca]31720[/snapbacca]

Oops! Am discutat cu ea de ţ'şpe ori... si nimic... Am crezut ca a inteles cand nu m-a mai cautat vreo 10 zile. Aiurea... Exact cand eram gata sa sarbatoresc a revenit... mai insistenta! :blinca:

 

Stie cineva nr. de telefon de la Spitalul 9? 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vai...ce ne facem fratilor cu fetita asta? 8) Incearca sa o combini cu cineva 8) fa-i cunostinta cu un amic ceva..nus ce sa zic..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vai...ce ne facem fratilor cu fetita asta? 8) Incearca sa o combini cu cineva 8) fa-i cunostinta cu un amic ceva..nus ce sa zic..

[snapbacca]31723[/snapbacca]

 

Pai eu tin la amicii mei... De ce sa le fac rau? 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×