Sari la conținut
Forum Roportal
Nelinistita

Sentimentul de vinovatie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Poate ca ai dreptate - sunt individualista si egoista. Poate ca intr-adevar cred ca merit mai mult. M-am gandit si eu la asta. Si m-am obisnuit sa nu dau socoteala nimanui. Dar am incercat sa fac ceva - si m-am izbit in incercarea de impacare de lipsa sentimentelor. Poti trai langa un om pentu care nu mai simti nimic?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aici nu e individualism si egoism... hahaha fatarnicie...

tu nu ai gresit cu nimic in tinerete? care nu gresim la tinerete? cati suntem in anii tineritii la fel de maturi ca acum?

dar atata timp cat greselile se constientizeaza, recunosc ... e un pas inainte. :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tu nu ai gresit cu nimic in tinerete? care nu gresim la tinerete? cati suntem in anii tineritii la fel de maturi ca acum?

dar atata timp cat greselile se constientizeaza, recunosc ... e un pas inainte. :yahoo:

din fericire nu, intrucat unii isi folosesc creierul si nu ego-ul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e ca nu le suport numai eu - eu primesc poate ce merit. Vinovatia mea izvoraste din faptul ca si el suporta consecintele.

 

Atunci nu ma gandeam ca gresesc. Ma gandeam ca iubesc si e normal sa vreau sa traim impreuna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand tot ce-a ramas e numai sentimentul de vinovatie?

deci cauti intelegere, victimizare publica - saracutza de tine... vai, vai - fluturas - dar cand pui lupa pe el vezi ca tot o insecta hidoasa este...

Editat de Schimbarea2012

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
din fericire nu, intrucat unii isi folosesc creierul si nu ego-ul

in constientizare, acceptare si recunoastere se renunta la ego si pe langa creier mai sunt si implicatii emotionale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma scuzi dar aici esti protejat de anonimat. Incercam doar sa-mi lamuresc ce simt - protejata de parerile personale ale celor ce ma cunosc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×