Sari la conținut
Forum Roportal
Nelinistita

Sentimentul de vinovatie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu-mi dau seama de ce spune Schimbare 2012 ca o sa intre copiii saraci in societate - n-am nici cea mai vaga idee de unde a tras concluzia asta. Saraci - adica fara bani sau saraci emotionali?

 

Pentru ca saraci financiar n-o sa intre - eu am o situatie materiala buna ( pe care mi-am facut-o singura , fara sot). Desi cred ca mai important este sa inveti copiii sa pescuiasca decat sa le dai o galeata cu peste.

 

Iar saraci emotionali - copiii mei sunt foarte fericiti. Au fost inconjurati de grija si dragoste - chiar daca ea a venit mai mult de la un parinte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu am avut o casa la 20 ani - am avut-o la 30 - facuta cu ajutorul parintilor mei. Dar copiii mei vor avea o casa la 20 ani. De cand m-am despartit de sotul meu mi-am deschis o firma care a avut succes si in prezent pot spune ca viitorul copiilor mei e asigurat. Ca la 20 ani vor dori casa lor, ca vor dori sa studieze peste hotare sau ca atunci cand vor termina vor dori sa-si deschida propriile lor afaceri - ii pot ajuta.

 

Daca as avea probleme financiare probabil ca m-as agata de sotul meu - doua venituri intr-o casa e mai mult decat unul singur. Dar eu ma descurc financiar foarte bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
a iesti datorita faptului ca a stiut sa fie responsabil si a stiut cand sa se opreasca...

datorita carui fapt a stiut sa fie responsabil? :yahoo:

 

vor avea o casa fiecare la varsta de 20 de ani ? caz ca nu - vor fi saraci... restul detalii, plastic

de ce trebuie neaparat sa aiba o casa fiecare la 20 de ani?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Schimbare 2012 - tu crezi sincer ca e datoria parintilor sa-ti dea o casa la 20 ani? De unde ai tu o asemenea mentalitate ( si sotul meu credea la fel - ca parintii sunt obligati). Eu cred ca parintii ar trebui sa ne creasca astfel incat sa stim sa stam pe picioarele noastre.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
L-am fortat sa se insoare cand el nu era pregatit. A fost un orgoliu prostesc izvorat si dintr-o educatie religioasa tampita - cu sexul care e ilegal si imoral in afara casniciei.

Daca as avea probleme financiare probabil ca m-as agata de sotul meu - doua venituri intr-o casa e mai mult decat unul singur. Dar eu ma descurc financiar foarte bine.

 

esti o tipa egoista si individualista deci... iar "fecioria" texte de agat de Romanica... te mai si vaieti si cauti compatimire -saracuta de tine...

Editat de Schimbarea2012

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
esti o tipa egoista si individualista deci... iar "fecioria" texte de agat..te mai si vaieti si vrei sa fii si compatimita

 

Individualista - in mod clar - pentru ca nu am avut un partener care sa faca un cuplu. Egoista - eu am crescut 2 copii.

 

Dar nu vad ce legatura are cu faptul ca am facut victime si ca am crescut copii saraci. Exista familii in care oamenii se iubesc si sunt saraci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×