Sari la conținut
Forum Roportal
roora

impachetari cu argila pentru corp

Postări Recomandate

ati auzit de impachetarile cu argila pentru corp care detoxifiaza organismul si ajuta la ameliorarea celulite? in afara de cele de la salon... in strainatate exista kit-uri pentru acasa, insa nu prea am inteles cum se folosesc.

 

daca stie cineva cum se folosesc, sau daca a incercat, daca sunt bune, pareri, pls post

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ati auzit de impachetarile cu argila pentru corp care detoxifiaza organismul si ajuta la ameliorarea celulite? in afara de cele de la salon... in strainatate exista kit-uri pentru acasa, insa nu prea am inteles cum se folosesc.

 

daca stie cineva cum se folosesc, sau daca a incercat, daca sunt bune, pareri, pls post

 

 

...Aha....eu am auzit de argila...acuma,depinde si pentru ce. :D .Eu am folosit,dar k masca,pt k se zice ca face bine la ten...si probabil k asa este...Nu stiu neaparat daca disparitia cosurilor,a punctelor negre sau a ridurilor(nu in totalitate),se datoreaza faptului ca am folosit argila...dar oricum,ma simt mai bine k inainte...si o aplic pe fata in fiecare seara...dupa catva timp,se indeparteaza cu apa calduta...

Nu stiu mare lucru despre argila...dar va asigur ca nu va face nici un rau ;) :(...Incercatzi si voi,sa vedeti.. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu folosesc argila pt fata, combinata cu tot felul de chestii: suc de lamaie daca simt ca mi se ingrasa tenul, sau miere daca e mai uscat, suc de rosii, chestii naturale...

dar pentru corp???? cum se fac??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
o aplic pe fata in fiecare seara...dupa catva timp,se indeparteaza cu apa calduta...

Cam des. Ajunge de 2-3 ori pe saptamana.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×