Sari la conținut
Forum Roportal
jet li

Pentru oricine se gandeste la sinucidere

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Uitati-va la acest fimulet. Il pun aici ,l-am mai pus si in alte threaduri, sper ca aici sa fie mai vizibil. E despre un copil care era orfan si a vrut sa se sinucida. Din fericire nu a facut-o, el e nascut in 1950 acum inca traieste si a scris mai multe carti cu intamplari din viata lui, si unele din povestile lui sunt acum predate in scoli din mai multe tari.

Cine cauta mai multe povesti de el gasiti pe google video, search pe Roger Dean

Nu pot spune ca am vrut vreodata sa ma sinucid, am avut si eu probleme. Vedeti povestea asta, nimeni nu e singur, si altii au trecut prin perioade grele, fiti mai veseli :spiteful: :

http://video.google.com/videoplay?docid=-6...753161941&q

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am pus şi eu acelaşi filmuleţ la topic-ul despre sinucidere.

Problema e că nu cred că vreun sinucigaş de pe aicea e orfan... aşa că n-o să aibă impact. Filmul spune doar de ce nu s-a sinucis, nu dă şi motive pentru a trăi.

Aşa că o să sabotez şi topic-ul ăsta. :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba da motive pentru a trai. Credea ca nimanui nu ii mai pasa de el dar cineva a oprit si a aratat ca ii pasa destul cat sa ii spuna sa se dea jos de acolo.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pot să le pese de mine şi la 100 de oameni, asta nu va interfera

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca asa vrei foarte bine, nu stiu eu cum gandeste fiecare.

 

Citesc si eu pe aici, nu stiu multe despre psihologie, povestea aceea m-a impresionat si sper sa ajute daca sunt oameni tristi pe aici, nu sunt singuri, arata cum si altii au avut asemenea probleme

 

:stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uitati-va la acest fimulet. Il pun aici ,l-am mai pus si in alte threaduri, sper ca aici sa fie mai vizibil. E despre un copil care era orfan si a vrut sa se sinucida. Din fericire nu a facut-o, el e nascut in 1950 acum inca traieste si a scris mai multe carti cu intamplari din viata lui, si unele din povestile lui sunt acum predate in scoli din mai multe tari.

Cine cauta mai multe povesti de el gasiti pe google video, search pe Roger Dean

Nu pot spune ca am vrut vreodata sa ma sinucid, am avut si eu probleme. Vedeti povestea asta, nimeni nu e singur, si altii au trecut prin perioade grele, fiti mai veseli :hi: :

http://video.google.com/videoplay?docid=-6...753161941&q

M-au trecut fiori.Intr-adevar impresionant.Trebuie sa fim atenti cu cei din jur.Mii de oameni poate chiar milioane,ar da totul pentru un simplu zambet.E mult mai usor sa faci un rau decat sa faci un bine.Haideti sa fim mai buni si mai atenti cu cei din jurul nostru. ;)

Editat de scorpi_on

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa fii "bolnav" sa faci un astfel de topic.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
trebuie sa fii "bolnav" sa faci un astfel de topic.....

Subscriu ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×