Sari la conținut
Forum Roportal
Desert_Rose

Adio....cosuri, puncte negre.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu una folosesc aspirina, o pastiluta o fca praf imi umezesc fata ma frec cu aspirina si ma culc asa fara sa ma spal si mie una imi merge bine. Acum vara e indicat seara de seara sa faci asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu una folosesc aspirina, o pastiluta o fca praf imi umezesc fata ma frec cu aspirina si ma culc asa fara sa ma spal si mie una imi merge bine. Acum vara e indicat seara de seara sa faci asta

 

vaiiii... deci seara nu mai faci nimic :)

 

sotul tau nu se sperie ? :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vaiiii... deci seara nu mai faci nimic :)

 

sotul tau nu se sperie ? :D

asta ma amuza ca imi aduc aminte de un banc pe care ni-l spunea proful de mate in liceu tot cu aspirina :)

ei din pacate mi-e prea lene sa-mi fac frecusul asta in fiecare seara

cat despre sot ... putem avea activitati si la miezul zilei nu numai noaptea :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spalat fata,macar o data pe saptamana cu putin malai pus pe buretele imbibat cu sapun. :airkiss: Fara creme sau masti... :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva un tratament eficient impotriva punctelor albe?Sunt mult mai greu de scos decat punctele negre asa ca nu pot sa aplic acelasi tratament. NU LE MAI SUPORT! :good: :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din pacate nu stiu nici o cosmeticiana in aceste orase.Insa odata ajunsa la ele iti vor recomanda tratamentul cu Zinerit..

 

 

 

Eu folosesc Zinerit dar ma cam ustura fata cand il utilizez :cheer: si nici nu prea stiu cat trebuie sa il tin pe fata.. habar n'am .. ma poate sfatui cineva cum sa il folosesc?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna..sunt noua pe acest topic..tzin sa mentzionez k shi eu am o acnee de catziva ani..inainte era o acnee grava dar cu timpul s'a ameliorat..aku pot spune k am cv semne,puncte negre care ma enerveaza destul de mult si imi apar coshuri inflamate din cand in cand..Am folosit tratamente de mii de euro in acesti ani..si cu toate astea sunt minora..nici nu am ajuns la 16 ani...De cateva luni folosesc un tratament pe baza de propolis..se gaseste la plafar..si nu costa mult..(150.000 lei vechi) toate 3 produse-lotiune tonica,crema regeneratoare si solutzie-crede'tzi'ma k da rezultate ff bune....

 

Am folosit si eu Zinerit..Brevoxil..produse de la AVENE...am luat si tratament pe cale bucala.. si celelalte produse recunoscute ca fiind foarte bune impotriva acneei...au dat rezultate dar cu timpul pot spune k tenul meu se invatzase cu acele tratamente schimbate la fiecare 2-3 luni date de doctorul meu dermatolog..acum eu folosesc unele tratamente cum ar fi spalatu cu malai..infuzii..masca de argila..si acel tratament pe baza de propolis..

 

 

As vrea sa stiu si eu cam cat costa aceea crema CELLTONE...si acea crema de care spuneati k se gaseste in Franta dar se poate gasi si in Romania...

 

Astept raspuns..si va mlutumesc mult ca ati postat denumirile unor creme si tratamente folosite si de voi si nu numai.. ;) ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna..sunt noua pe acest topic..tzin sa mentzionez k shi eu am o acnee de catziva ani..inainte era o acnee grava dar cu timpul s'a ameliorat..aku pot spune k am cv semne,puncte negre care ma enerveaza destul de mult si imi apar coshuri inflamate din cand in cand..Am folosit tratamente de mii de euro in acesti ani..si cu toate astea sunt minora..nici nu am ajuns la 16 ani...De cateva luni folosesc un tratament pe baza de propolis..se gaseste la plafar..si nu costa mult..(150.000 lei vechi) toate 3 produse-lotiune tonica,crema regeneratoare si solutzie-crede'tzi'ma k da rezultate ff bune....

 

Buna dragutele!

Cum se numeste gama aceasta pe baza de propolis?

Si eu mai am pb cu punctele negre,cosurile si ma dau in fiecare seara cu lotiune antiacneica de la elmiplant + ulei concentrat de arbore de ceai - tea tree de la oriflame ,care chiar e bun.Asta cu tea tree-ul o stiu din cartea Danei Sota,care sustine ca e foarte bun in calmarea diverselor pb ale tenului.Si chiar functioneaza.Sa nu va mai spun de celebrul Mibazon,da?

Cred ca stiti toate ca se gaseste la farmacia veterinara si face minuni.Dar in timp,adica aproximativ 8 ani,tenul meu s-a invatat si cu el ,si-a mai schimbat structura,si uite'ma's din nou in mari cautari.

V-am pupat pe toate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna dragutele!

Cum se numeste gama aceasta pe baza de propolis?

Si eu mai am pb cu punctele negre,cosurile si ma dau in fiecare seara cu lotiune antiacneica de la elmiplant + ulei concentrat de arbore de ceai - tea tree de la oriflame ,care chiar e bun.Asta cu tea tree-ul o stiu din cartea Danei Sota,care sustine ca e foarte bun in calmarea diverselor pb ale tenului.Si chiar functioneaza.Sa nu va mai spun de celebrul Mibazon,da?

Cred ca stiti toate ca se gaseste la farmacia veterinara si face minuni.Dar in timp,adica aproximativ 8 ani,tenul meu s-a invatat si cu el ,si-a mai schimbat structura,si uite'ma's din nou in mari cautari.

V-am pupat pe toate!

 

ANEOL PROPOL(solutzia)..si cautatzi un fel de demacheant pe baza de laptishor de matca pt tonifiere si curatzare..si o crema regeneratoare pe baza de propolis..(e buna orice crema de la plafar)..sper sa te ajute cu cv..;)

 

ACNEOL PROPOL*..scz am gresit denumirea;) si scuze ca ma raspuns cam tarziu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor.De ceva vreme ,ma preocupa mai mult cum arat.

 

Cea mai mare problema a mea sunt alunitele,care apar de fiecare data cand ies la plaja ,sau stau mai mult in soare.Am fost la mare ,m-am dat cu o crema cu un factor de protectie mare,si tot mi-au aparut alunite.Apar niste pete albe,si peste un timp se coloreaza.Ceva sfaturi cum as putea sa stopez acest fenomen,cum sa scap de alunite.Daca este cineva care a avut aceeasi problema ca a mea,il astept cu niste sfaturi,cum a scapat de ele(daca a scapat),ce-a facut,cum a facut.

 

A doua problema ,sunt punctele negre de pe fata,si de prin urechi (sunt 3 si arata urat).Cum scap de ele ?Pe fata ma dau cu Clean & Clear Blackhead Clearing si cu Clean & Clear Blackhead Daily Scrub 145ml.

 

Cum fac: Ma spal cu apa calda si sapun (ca sa deschid porii),ma sterg cu un prosop aspru(apas mai tare),imi dau cu solutia,stau cam o ora,ma spal din nou cu apa calda si sapun,ma sterg cu prosopul aspru,ma spal cu apa rece (ca sa inchid porii).E bine ce fac ?

 

A treia problema sunt cosurile care apar fix cand nu trebuie...ce sa fac impotriva lor ?Eu le storc ,pana iese si cel mai mic parazit :doh: , si dau cu spirt sau pun pasta de dinti(ca sa il usuce).E bine ce fac ?

 

A patra problema este ca am tenul uscat,dezhidratat.Am observat ca,uneori dupa ce ma spal pe fata si se usuca,simt ca si cum m-ar tine ceva pe fata.Am inceput sa ma dau cu Garnier Skin Naturals (o cutie roz),scrie pe ea ca este pentru piele uscata.E bine ce fac ?

 

A 5 a problema si ultima,sunt pistruii de pe fata(mai ales de pe nas),Cum sa scap de ei ca arata oribil,imi displac. :huglove:

 

 

Am 17 ani,sunt baiat.

 

 

Astept niste raspunsuri.Multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×