Sari la conținut
Forum Roportal
mireasa2007

anunt important....bani pt mamicute

Postări Recomandate

hei mamici de bebei pana in 3 ani, am aflat si eu, si va zic si voua, desi foarte greu se da o astfel de veste, parca am baga mana in buzunarul celui care zice..........dar ca sa fiu pe scurt, exista o lege prin care mamicile au dreptul la un salariu odata pana la 3 ani ai bebelului, din partea intreprinderii unde munceste. Este articolul 51 din Contractul Colectiv de Munca........cautati pe net legea si veti vedea. Eu am luat banii.......si de aia va spun si voua. Cereti-va drepturile!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da,acesti bani se primesc in baza unei cereri insotite de copia certificatului de nastere.In functie de institutie,suma poate creste...unde lucrez eu se dau 3 salarii pentru nasterea fiecarui copil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
serios???????//asta nu am stiut-o cum adica 3 salarii? este lege pt asta sau e politica institutiei?

Doar politica institutiei,din cate stiu eu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
exista o lege prin care mamicile au dreptul la un salariu odata pana la 3 ani ai bebelului, din partea intreprinderii unde munceste.

 

n-am inteles :stars: deci firma la care lucrezi tb sa iti dea 1 salariu ca ai nascut sau 1 salariu in fiecare luna de cand nasti si pana la cei 3 ani ai copilului?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×