Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

ceva istorie despre cea mai tare galerie din tara.

 

" Orice om care vine la un meci oficial pe stadionul "Dan Paltinisanu" este magnetizat de atmosfera emanata din tribune. Mii de oameni canta, majoritatea dintre ei au fulare alb-violete la gat, toti fredoneaza hitul tifoseriei: "In toata lumea, in toata tara / Nu e niciunde ca la Timisoara!". Intreaga tara, cu invidie sau fara, recunoaste ca, in acest moment, publicul care sustine pe Poli AEca este cel mai frumos din Romania. Faptul este dovedit si de pozitia de lider la capitolul spectatori platitori si asistenta totala, dar si de fair-play-ul manifestat de fani..."

 

sursa cvucs.ro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ceva istorie despre cea mai tare galerie din tara.

" Orice om care vine la un meci oficial pe stadionul "Dan Paltinisanu" este magnetizat de atmosfera emanata din tribune. Mii de oameni canta, majoritatea dintre ei au fulare alb-violete la gat, toti fredoneaza hitul tifoseriei: "In toata lumea, in toata tara / Nu e niciunde ca la Timisoara!". Intreaga tara, cu invidie sau fara, recunoaste ca, in acest moment, publicul care sustine pe Poli AEca este cel mai frumos din Romania. Faptul este dovedit si de pozitia de lider la capitolul spectatori platitori si asistenta totala, dar si de fair-play-ul manifestat de fani..."

sursa cvucs.ro

Am fost la doua meciuri ale lui Poli,ultimul la care am fost e cel cu UTA Arad;vreau sa spun ca intr-adevar e o atmosfera incendiara,sper ca si echipa sa joace la fel de bine si spectaculos ca si minunatul public.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ceva istorie despre cea mai tare galerie din tara.

" Orice om care vine la un meci oficial pe stadionul "Dan Paltinisanu" este magnetizat de atmosfera emanata din tribune. Mii de oameni canta, majoritatea dintre ei au fulare alb-violete la gat, toti fredoneaza hitul tifoseriei: "In toata lumea, in toata tara / Nu e niciunde ca la Timisoara!". Intreaga tara, cu invidie sau fara, recunoaste ca, in acest moment, publicul care sustine pe Poli AEca este cel mai frumos din Romania. Faptul este dovedit si de pozitia de lider la capitolul spectatori platitori si asistenta totala, dar si de fair-play-ul manifestat de fani..."

sursa cvucs.ro

Mai bine n-ar mai fi tribunele asa de inflacarate si ar juca mai bine echipa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de pe site-ul CVUCS:

 

La exact 17 ani de la un alt apel la normalitate al acestui oras, Timisoara s-a saturat. S-a saturat ca numele orasului sa fie tarat prin mocirla de catre oameni a caror pozitii inalte se datoreaza mitei si coruptiei. S-a saturat ca un simbol al orasului sa fie batjocorit de catre venetici din lume si din tara. S-a saturat ca hotarari definitive ale justitiei romane sa fie ignorate de peste 4 ani de catre functionari fara lege si fara Dumnezeu. S-a saturat ca Politehnica Timisoara sa fie obiectul ironiei din partea unor oameni care nu sunt demni sa-i rosteasca numele.

Si din aceste motive, pe 17 martie 2007, timisorenii sunt asteptati sa spuna

post-19972-1174114979_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tot nu inteleg ce se intampla cu echipa asta...bani se baga,suflet nu mai zic,de suporteri nu va plangeti dar nu scapati de locurile 5-10

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Antrenori buni ati avut, jucatori la fel da tot pe la mijlocul clasamentului.

 

pai asta ca sa nu ne spuna unii suporteri din aia care cum ii bate vantu' ca ce bataie ne vor da ei :roll: uite-asa, stam cuminti, nu calcam pe coada. doar muscam din cand in cand catei mai mari :hi:

 

nu mi-o luati in nume de rau... nu ma pasioneaza foarte tare fotbalul, si sigur nu cel romanesc. ma bucur si eu cand castiga poli, imi pare rau ca se intampla ce se intampla, imi dau ochii peste cap cand apare iancu la teve si tot asa... dar neam de neamu' meu nu o sa inteleg nici misto-ul, nici jignirile, nici umflatul in pene al suporterilor din oricare tabara ar fi ei. ma amuza atunci cand nu ma intristeaza incrancenarea rautacioasa si e cam multa din asta de toate partile.

 

dar de aia, la demonstratie tot ma duc :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca timisorean adevarat ce sunt ( :hi: ), habar n-am la ce ora se joaca meciul, sau cat costa biletul. Si-asa n-am mai calcat pe stadion de secole :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×