Sari la conținut
Forum Roportal
Ovidiu Bufnila

Pentru tineri: Programul Lider 2010

Postări Recomandate

De-a lungul anilor am avut privilegiul de a cunoaste o multime de tineri talentati si insurgenti. Multi dintre ei mi-au cerut ajutorul. I-am consiliat. Nu e usor. Cand consiliezi tineri trebuie s-o faci la modul serios, angajat, profesionist. Un tanar are toata viata inainte, are o multime de provocari in fata, e vulnerabil. Un tanar insurgent trebuie invatat care sunt pericolele frondei. Trebuie ajutat sa inteleaga ce abilitati are dar si ce puncte vulnerabile. Un tanar nu trebuie insa dadacit. Dar trebuie sa fie pus si in situatii nepravazute. Trebuie lasat uneori sa-si sparga nasul ca sa invete. Tinerii nu seamana unul cu altul. Sunt teribili, poznasi, gravi si creativi, talentati sau teribili. Au temerile lor ascunse. Unii sunt ezitanti. Altii sunt neincrezatori. Dar toti tinerii de astazi sunt liberi de fantomele trecutului. Ei au in fata alte furtuni. Ei sunt navigatori si pot ajunge supernavigatori. Pot deveni adevarati razboinici, oameni de succes, LIDERI. Voi sunteti cei care vor conduce retelele, nodurile, complexitatile. Voi sunteti REVOLUTIA!

 

 

Toti cei care doresc sa intre in Programul Lider 2010 o pot face in mod liber, neingradit. De-a lungul anilor am pregatit tineri care acum sunt acum in afaceri, in politica, servicii secrete, arta si cultura, media. Programul Lideri 2010 e un program de pregatire special, nonconformist, nonliniar, valurit si valuritor. Cei care vor sa-si ia inima-n dinti pot incepe de aici:

 

 

Codul ICAN

http://www.sferaonline.ro/sectiuni/eseuri/article/?id=536

 

Nu va dau toate detaliile despre ICAN. Sunt curios sa vad cum va descurcati. Puteti sa faceti praf Codul ICAN. Ma intereseaza capacitatea voastra argumentativa. OK, tinerii care vor sa intre in Programul Lider 2010 trebuie sa stie ca nimic nu va fi usor, ca Bufnila nu are inima, ca e mult de munca, ca talentul e necesar dar nu hotarator.

 

 

Astept...putem dezvolta orice fel de joc de putere doriti...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×