Sari la conținut
Forum Roportal
singer

Legislatia familiei

Postări Recomandate

imi poate spune cineva motivele acceptate de tribunal pt un divort?am inteles ca simpla nepotrivire de caracter este respinsa?abuzul emotional este acceptat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
imi poate spune cineva motivele acceptate de tribunal pt un divort?am inteles ca simpla nepotrivire de caracter este respinsa?abuzul emotional este acceptat?

 

eu am divortat pe acest motiv. nici n-a mai fost nevoie de a doua infatisare. dar cred ca ideea e ca divortul sa fie acceptat de amindoua partile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu am divortat pe acest motiv. nici n-a mai fost nevoie de a doua infatisare. dar cred ca ideea e ca divortul sa fie acceptat de amindoua partile.

 

 

ma refeream la cazul in care unul dintre soti nu este de acord.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca celalalt nu este de acord, trebuie martori care sa sustina motivele invocate de tine. daca nu aveti copii, e mai usor.

oricum, ideea ar fi sa discuti cu un avocat. te poate indruma mult mai bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai doua mesaje postate. Unul in care spui ca ti-e teama de casatorie si unul in care te interesezi de motive de divort. :o

 

da!nu exista situatie in care trebuie ma implic,fara sa caut si o portita de iesire in cazul in care nu merge bine.multe femei s-au aruncat cu capul inainte!si vai de ele si de copiii lor!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer daca pleci la drum atat de indoit mai bine mai asteapta. Pana cand vei gasi pe cineva langa care chiar vrei sa traiesti. De ce trebuie sa te casatoresti? O convietuire nu e posibila?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da!nu exista situatie in care trebuie ma implic,fara sa caut si o portita de iesire in cazul in care nu merge bine.multe femei s-au aruncat cu capul inainte!si vai de ele si de copiii lor!

sustin parerea Nelinistitei. daca pleci la drum cu o astfel de mentalitate, mai bine nu o mai face deloc. in general, cand te angajezi intr-o casnicie trebuie sa o faci cu toata inima, cu gandul ca va fi pentru totdeauna.

nici la prima casnicie nu m-am gandit ca va fi doar pentru cativa ani, dar n-am murit trecand printr-un divort, chiar daca nu a fost usor.

asta nu m-a impiedicat sa vreau sa ma casatoresc si a 2-a oara (in curand).

nu te gandi la divort decat atunci cand este cazul. intotdeauna se vor gasi solutii, asa dupa cum trebuie rezolvate anumite situatii : mai simplu sau mai greu.

mai bine mai amani casatoria daca ai astfel de "preocupari" inca de acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sustin parerea Nelinistitei. daca pleci la drum cu o astfel de mentalitate, mai bine nu o mai face deloc. in general, cand te angajezi intr-o casnicie trebuie sa o faci cu toata inima, cu gandul ca va fi pentru totdeauna.

nici la prima casnicie nu m-am gandit ca va fi doar pentru cativa ani, dar n-am murit trecand printr-un divort, chiar daca nu a fost usor.

asta nu m-a impiedicat sa vreau sa ma casatoresc si a 2-a oara (in curand).

nu te gandi la divort decat atunci cand este cazul. intotdeauna se vor gasi solutii, asa dupa cum trebuie rezolvate anumite situatii : mai simplu sau mai greu.

mai bine mai amani casatoria daca ai astfel de "preocupari" inca de acum.

 

dar vezi tu,eu deja am trecut prin asa ceva.cu parintii mei...si nu as mai putea trece inca o data!nu as ma iputea trai in scandaluri si ura!nu stiu de ce as fi in stare!si ma gandesc ca daca in acele momente nu va fi de acord cu divortul si voi fi obligata sa traiesc langa el in aceste conditii!?si ce mi-ai spus tu,ar insemna sa nu ma mai casatoresc niciodat!pt ca intotdeauna am simtit asa!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×