Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

uite aici lista cu filme in care jucat, si cea cu melodii BJ pe soundtrack.

 

Bon Jovi la ora actuala:

 

Jon Bon Jovi (2 martie 1962)

Richie Sambora (11 iulie 1959)

David Bryan (7 februarie 1962)

Tico Torres (7 octombrie 1953)

 

Din trupa a mai facut parte si basistul Alec John Such (14 noiembrie 1956) care a parasit trupa in 1994. Nu a fost inlocuit niciodata oficial. Basist este acum Hugh McDonald (28 decembrie 1950), care a aparut pe materialele de studio ale formatiei inca de pe la inceputuri (o fost coleg de trupa cu Richie inainte de infiintarea BJ).

 

Multumita :jester: ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce a fost, stim cu totii. Hituri peste hituri si piese care au intrat in "istorie". Ce va fi, ramane de vazut. Asta in privinta lui Bon Jovi. Cert e ca anul asta vine un album nou, iar una dintre noile piese - cel putin - , "Make a memory" este exceptionala. Bon Jovi in Romania ? Un vis pentru multi dintre noi, care insa nu cred ca se va materializa prea curand, cel putin nu anul asta....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bon Jovi in Romania ? Un vis pentru multi dintre noi, care insa nu cred ca se va materializa prea curand, cel putin nu anul asta....

 

Albumul Lost Highway iese in 19 iunie. Eu chiar imi permit sa sper la un concert la anu' :P

Pentru cine nu a auzit inca (You Want to) Make a Memory, aici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E frumoasa piesa, dar suna mai bine cele de pe primele albume :P :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sora mea era mare fan Bon Jovi si odata cu ea am "receptionat" si eu piesele lui.

Ce am auzit...mi'a placut.

Cel mai mult imi place Always :headspin: Dar ar mai fi si Thank you for loving me, It's my life, Blaze of Glory....

Si...bineinteles ca e un tip super!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:o se vede ca n-am mai dat de mult pe forum!!! grozava ideea cu tema asta..ce sa zic...eu ascult bon jovi de prin 94-95;aveam vreo 7 ani cand mi-a luat tata primul cd cu bon jovi - 7800 degrees fahrenheit..dupa aceea..treptat, am inceput sa cumpar toate casetele care le gaseam :lol: parerea mea este ca cea mai buna perioada a formatiei a fost pana la These Days...nu zic ca ce au scos dupa aceea nu e bun...dar parca nu mai e ce era :lol2: au devenit prea comerciali si e pacat..astept albumul nou...sunt curios

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa se intampla cu majoritatea trupelor care au fost bune si au scos piese super:devin prea comerciale. :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bon jovi este cu siguranta formatia mea rock preferata si nici o alta formatie rock din lumea asta nu o sa schimbe asta. cat despre solist nu am cuvinte. arata..... :) melodiile preferata : blaze of glory; bed of roses si in this arms. de fapt nu exista melodie a lor care sa nu imi placa dar astea trei imi plac cel mai mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×