Sari la conținut
Forum Roportal
Umanoidul

De dansat danseste careva?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hai ca vin eu Baby_Blue..pe ce muzica dansam? :)  eu dansez si acum, la ora asta :)  :) ascult o melodie care "gadila" in mod placut ... 

[snapbacca]32922[/snapbacca]

Propun sa ne zbantuim pe Chris Montez - Let-sa Dance :rocca:

Let-sa twist again! :roll:

cred ca-ti dai sama ca m-am alaturat...tocmai vreau sa-mi stresez vecinii!

[snapbacca]34148[/snapbacca]

:) Bine ai venit! ;) Acum a inceput Havana Club - La Fiesta. Si uite asa, petrecerea noastra a inceput sa prinda contur! ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Haideti ca vin si eu! :) Unde-sa multi puterea creste!Dansam cat mai mult,sper ca nu oboseste careva!simtiti ritmul?in momentele astea traim muzica! :roll:"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Propun sa ne zbantuim pe Chris Montez - Let-sa Dance :rocca:

Let-sa twist again! :)

[snapbacca]35884[/snapbacca]

 

 

Oh, yeah! Let-sa do the twist! Piesa e numai buna pentru o mica intrecere stil -60s :roll: Nimeni nu scapa fara sa danseze/invete twistul ;) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Haideti ca vin si eu! ;) Unde-sa multi puterea creste!Dansam cat mai mult,sper ca nu oboseste careva!simtiti ritmul?in momentele astea traim muzica! :)"

[snapbacca]35886[/snapbacca]

:) Can u feel the rhythm? Bine ai venit la party! Aici nu oboseste nimeni, asa ca ai cu cine te zbantui! App, cu tine nu am ciocnit un pahar... :drincas:

Oh, yeah! Let-sa do the twist! Piesa e numai buna pentru o mica intrecere stil -60s  :roll: Nimeni nu scapa fara sa danseze/invete twistul  :) :)

[snapbacca]35937[/snapbacca]

Si acum ca am invatat putin din twist, va provoc sa schimbam ritmul si sa dansam pe The Rumbar - El Timbal. Facem trenuletul? ;)

ahamz...sa inteleg ca avem megaparty?m-am scos.ca unde e distractie :) sunt si eu :pee

[snapbacca]35964[/snapbacca]

Have fun!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si acum ca am invatat putin din twist, va provoc sa schimbam ritmul si sa dansam pe The Rumbar - El Timbal. Facem trenuletul? :roll:

 

[snapbacca]36053[/snapbacca]

 

 

Ciuuu-ciuuuu! (asta era trenuletul meu :))

Eu vreau limbo! Propun Chubby Checcaer - Limbo Rocca! Cine tine "batul"? ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ciuuu-ciuuuu! (asta era trenuletul meu :cry:)

Si merge pe baza de aburi? :cry:

Eu vreau limbo! Propun Chubby Checcaer - Limbo Rocca! Cine tine "batul"? :soc:

[snapbacca]36113[/snapbacca]

Il tinem pe rand.... ca sa nu se supere nimeni! Ocaay? Vreti sa dansam apoi si lambada? :rocca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie imi place sa dansez .. si va spun ceva ce nu stie nimeni, doar voi. noaptea, inainte sa dorm, ma dezbrac de pijamale, pana la chilotei( fara sutien sau maiou, sau altceva pentru. bust) si dansez cam o juma de ora. e atat de relaxant.!!! dorm mai bine, iar dimineata ma simt SUPER..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si mie imi place foarte mult sa dansez...cred ca la mine totul a inceput de la "Dirty Dancing", pe cand eram mai mica (adica vreo 6-7 ani). Cred ca fara filmul asta, nu as fi fost asa de pasionata de dans. Am urmat si un curs de dansuri sportive (jive, cha-cha-cha, vals, samba, rumba etc), dar m-am lasat. Ce e drept, mi-ar fi placut sa mai practic...insa subscriu la ce sa-a zis mai devreme, ca dansul trebuie simtit si nu neaparat invatat; daca nu ai nimic din nastere, degeaba te invata cinvea miscarile, pentru ca sentimentul acela pe care trebuie sa il ai cand dansezi nu poate sa ti-la insufle nimeni.

Eu una (si nu numai) zic ca stiu sa ma misc bine, fie ca e ceva slow sau ceva mai ritmat (gen melodiile din Dirty Dancing 2, pe care dansez mai nou ca metoda de pierdut calorii). Recomand dansul tuturor celor care au o fire mai artistica si care simt aceea chemare catre acest tip de miscare!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×