Sari la conținut
Forum Roportal
Lures

Pescuitul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

lume eu pana acuma am pescuit doar la pluta si ink la o jmecherie cu elastic.............as vrea sa incep sa pescuiesc si eu la fund...am incercat de cateva ori dar nu am reusit nimic.......zicet-mi va rog ce monturi si cum sa folosesc in special pt crapi,cara...alti pesti de la noi.....prrecum si ziceti-mi si mie dak stiti cum se pescuieste la mare.......ajutati-ma in alegerea unei momole potrivite......poate ink niste secrete

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmmm cred k tre sa spun condoliante topicului........chiar nu e nici un pescar pe aici:(((((

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.....prrecum si ziceti-mi si mie dak stiti cum se pescuieste la mare.......ajutati-ma in alegerea unei momole potrivite......poate ink niste secrete

 

Am pescuit doar de citeva ori in viata, dar stiu cum se pescuieste la mare!

 

Cauti scoici si pui in cirlig bucatele de carne de scoica, sau daca prinzi peste mai mic bucatele din carnea lui. La asta trage guvidul si chefalul, alti pesti is mai rari in Marea Neagra, mai ales la mal.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pescuitul e o arta mult prea complexa pt a putea fi explicatain cateva randuri.

 

 

Nu exista relaxare mai mare decat o partida de pescuit la starsitul unei saptamani de munca!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cauti scoici si pui in cirlig bucatele de carne de scoica, sau daca prinzi peste mai mic bucatele din carnea lui. La asta trage guvidul si chefalul, alti pesti is mai rari in Marea Neagra, mai ales la mal.

 

La chefal prinde foarte bine si r

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cica exista posibilitatea sa se legifereze in curand si la noi la mare pescuitul subacvatic.

Da' n-ai ce pescui la noi cu harponu', ai nevoie de fund de mare cu recif de corali ptr asta. Calcanul (daca o mai fi ramas) se prinde cu pironu'.

Editat de florianb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi place sa pescuiesc chiar daca eu nu mananc peste... este o distractie deplina .

De obicei merg odata la 2 , cateodata si 3 saptamani ... Nu imi place cand astept degeaba ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ei faza asta cu pescuitul...asta e boala curata..da una faina. eu pescuiesc de pe la 6-7 ani si de vreo 9-10 ani la musca prin munti .e un pescuit mai aparte si nu te plictisesti niciodata si nu-ti faci griji ca a dat ala drumu la apa sau se aude muzica ,ca in discoteca sau fac baie cine si mai cinema mai duc si la ses pe lacuri dar numai la rapitor care nu prea mai este din pacate . la munte se prinde binisor dar incet incet se cam strica treaba si p-acolo .

 

ei faza asta cu pescuitul...asta e boala curata..da una faina. eu pescuiesc de pe la 6-7 ani si de vreo 9-10 ani la musca prin munti .e un pescuit mai aparte si nu te plictisesti niciodata si nu-ti faci griji ca a dat ala drumu la apa sau se aude muzica ,ca in discoteca sau fac baie cine si mai cinema mai duc si la ses pe lacuri dar numai la rapitor care nu prea mai este din pacate . la munte se prinde binisor dar incet incet se cam strica treaba si p-acolo .

post-139432-1213811695_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×