Sari la conținut
Forum Roportal
Lures

Pescuitul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

da si bucuria prinderii unui pestisor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Faza naspa la pescuit in ziu de azi e ca nu prea mai sunt pesti prin balti,iau scos cam pe toti,inainte cu o undita dintr-un bat rupt din padure cu o bucata de fir si un carlig ruginit pescuiai de-ti era mai mare dragu,acuma cu toate sculele moderne uneori te rogi sa prinzi macar un kil de peste............

 

Din pacate asa e ... Am mers si eu multi ani la pescuit ,dar acum nu m-as mai duce ca numa` m-as enerva sa stau n ore si sa vin acasa cu 15 pesti de 20 cm ;)

 

babi_albi,faine poze :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Faine poze, da , jos colopul, da ce dihanie era aia din bratele doamnei, amur? la-i prins la smancite de era asa cu sange pe la coada?Iar faza cu sacul, cum va-ti cunoscut pestii care a cui e,ptr. ca banuiesc ca i-ai adunat de la toti pescarii de pe lac?Lea-ti muscat coada? ca noi asa facem cand vrem sa ne laudam cu vreo captura mai serioasa. Una peste alta, fain de tat, ceva locatie, momeala?

respecte maxime, un alt amator, petriceh. :doh: ;) :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand exact incepe sezonu....haideti sa ne impartasim cu tehnicile si locurile de pesccuit.....eu unul pescuiesc dupa metodele clasice

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am fost duminica la pescuit,n-am stat mult,dar am prins si noi ceva.... N-am poze asa faine ca a lui babi_albi,dar ma dau si eu mare cu pestii mei ...:o:

post-93389-1207590417_thumb.jpg

post-93389-1207590525_thumb.jpg

post-93389-1207590595_thumb.jpg

post-93389-1207590615_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la un lac undeva langa Brasov(cred ca Vadu Rosu). Momeala : si cartofi pe jumatate fierti si rame,etc,nimic special :blink:

Editat de deliah

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si cat e taxa.....alte detalii ceva....ati pescuit la pluta sau la fund cu monturi jmekeroase

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

no mai zi cv inf despre lac.....: TAXA,cum trage...care-i tehnica de pescuit.....etc etc............eu sunt din bv si nu am fost niciodata......dar vreu sa merg weekendu viitor....terog da-mi nijte inf sa fiu pregatit:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu exact cat e taxa pe zi,eu am fost cu un amic care are abonament ( 800 Euro/an)

N-am pescuit cu " monturi jmekeroase". La pluta.;)

 

La Vadu Rosu sunt mai multe balti: 1,2,3,4 ,ptr fiecare taxa difera. Nu stiu exact cat,intre 40-100 RON ,ma gandesc...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×