Sari la conținut
Forum Roportal
Lures

Pescuitul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

me too

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt mai multi pescari decat crezi.Sunt sigur ca si in acest moment sunt unii la peste.Unii poate au deja crapul agatat si se distreaza cu drilul.

Fir intins!!! Si mie si voua...

Ca maine vreau si eu sa fac o zi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu-i plictisitor deloc numa trebuie sa ai un pic de rabdare.....si bineinteles un tovaras caruia sa nu-i mai tace gura in caz ca nu se prinde.........eu pescuiesc de pe la 6 ani cand mi-a dat pt prima oara bunicamiu undita in mana si am prins primu peste..nu era cine stie ce mare dar pt mine e cel mai frumos si cel mai mare peste pe care l-am prins....................................Faza naspa la pescuit in ziu de azi e ca nu prea mai sunt pesti prin balti,iau scos cam pe toti,inainte cu o undita dintr-un bat rupt din padure cu o bucata de fir si un carlig ruginit pescuiai de-ti era mai mare dragu,acuma cu toate sculele moderne uneori te rogi sa prinzi macar un kil de peste............

 

FIR INTINS :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu-i plictisitor deloc numa trebuie sa ai un pic de rabdare.....si bineinteles un tovaras caruia sa nu-i mai tace gura in caz ca nu se prinde.........eu pescuiesc de pe la 6 ani cand mi-a dat pt prima oara bunicamiu undita in mana si am prins primu peste..nu era cine stie ce mare dar pt mine e cel mai frumos si cel mai mare peste pe care l-am prins....................................Faza naspa la pescuit in ziu de azi e ca nu prea mai sunt pesti prin balti,iau scos cam pe toti,inainte cu o undita dintr-un bat rupt din padure cu o bucata de fir si un carlig ruginit pescuiai de-ti era mai mare dragu,acuma cu toate sculele moderne uneori te rogi sa prinzi macar un kil de peste............

 

FIR INTINS :jester:

Pescuitul si pestii sunt viata mea!! vezi
La amurii Albi

post-126944-1198843110_thumb.jpg

post-126944-1198843148.jpg

post-126944-1198843198.jpg

post-126944-1198843247_thumb.jpg

post-126944-1198843305.jpg

post-126944-1198843353.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

serus! sunt nou in forum, Tare frate! misto frum,vad ca imi gasesc toate pasiunile aici.Da, pescuitul are un farmec deosebit,pe mine ma umpe de viata!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu am inteles niciodata pasiunea asta ptr. pescuit...probabil ca daca as fi pescuit macar o data........

mi se pare pierdere de vreme sa stai ore cu undita in apa cand poti frumos sa-l cumperi de la alimentara :o:

 

Cred totusi ca nu prinsul pestelui in sine ca sa-l mananci e scopul... mai stai acolo cu prietenii, mai pui de-o conversatie, mai bei o bere... asta am vazut eu la cei care pescuiau pe malul lacului in Herastrau. Nu cred ca pe mine m-ar amuza asa ceva, nu am pescuit niciodata si nici nu ma tenteaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred totusi ca nu prinsul pestelui in sine ca sa-l mananci e scopul... mai stai acolo cu prietenii, mai pui de-o conversatie, mai bei o bere... asta am vazut eu la cei care pescuiau pe malul lacului in Herastrau. Nu cred ca pe mine m-ar amuza asa ceva, nu am pescuit niciodata si nici nu ma tenteaza.

Nu e numai asta...pescuitul e pentru cei ce vor liniste...chiar daca se aduna intr-un grup , pescarii nu fac galagie...nu se asculta muzica,nu se tipa,etc...sotul meu chiar isi lasa tigarile acasa cand sta pe balta si nu simte nevoia tigarii,cu toate ca e fumator inrait.Presupun ca le induce o stare de relaxare totala asteptatul la capatul unditei...poate o fi apa...vantul...natura in sine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×