Sari la conținut
Forum Roportal
arara

Stie cineva?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Va rog, daca stie cineva, sa imi spuna si mie daca exista vreo lege (si daca da care) care sa indice o varsta a celor care pot frecventa salile de internet. Intreb pentru ca eu sunt administratorul unei sali de net si politia comunitara imi ia clienti de pe strada cand vin sau pleaca de la mine pe motiv ca sunt minori. De mentionat ca sunt baieti linistiti (cei drept putin mai negri) si au cal 17 ani, deci nu sunt niste pusti mici. va rog daca stie cineva sa-mi spuna pentru ca vreau sa fac reclamatie si sa nu pic de papagal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Privitor la ce spui tu ,nu exista nicio lege ,dar banuiesc ca este vorba si de ora ,intrucat sint minori si trebuie sa aiba acordul parintilor.

Fiind un loc public..nu poate face nimic politia ,decat sa ii legitimeze si eventual sa ii retina pentru a le verifica identitatea .

Dar referitor la ce spui tu ,nu exista nicio lege ce sa reglementeze accesul in locurile publice ,sau a salilor de internet ,a minorilor .

Chestia e ca iti pot face si tie rau ,dupa aceia ..politia.

Editat de laurent-III-rd

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va rog, daca stie cineva, sa imi spuna si mie daca exista vreo lege (si daca da care) care sa indice o varsta a celor care pot frecventa salile de internet. Intreb pentru ca eu sunt administratorul unei sali de net si politia comunitara imi ia clienti de pe strada cand vin sau pleaca de la mine pe motiv ca sunt minori. De mentionat ca sunt baieti linistiti (cei drept putin mai negri) si au cal 17 ani, deci nu sunt niste pusti mici. va rog daca stie cineva sa-mi spuna pentru ca vreau sa fac reclamatie si sa nu pic de papagal

Nu există nici o prevedere legală privind v

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×