Sari la conținut
Forum Roportal
marinaru

Subaru Forester

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce parere aveti despre aceasta masina ? Eu am citit numai lucruri bune si ma bate gandul sa cumpar una pentru ca am posibilitatea sa iau un pret bun din America...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intre timp mi-am luat-o :spiteful: Ma gandeam sa imi pun gaz pe ea acum pentru ca consuma cam 12l :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intre timp mi-am luat-o :spiteful: Ma gandeam sa imi pun gaz pe ea acum pentru ca consuma cam 12l :cry:

SALUT. AI TESTAT IDEEA CU GPL-UL? AI GASIT O SOLUTIE BUNA? CA SI MIE IMI CONSUMA 15-16 LITRI IN ORAS..TIE CAT ITI CONSUMA IN ORAS?

 

IN MEDIE (MIXT) EUAM 12,5 LITRI...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E normal sa consume mai mult pt ca este allwheel drive.

 

sal enouch

 

inteleg ca e normal sa consume mai mult decat o masina care nu e 4X4 permanent , insa 5 litri in plus pestece e in carte mi se pare cam mult ...

 

tu ai masina asta?

 

m

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sal enouch

 

inteleg ca e normal sa consume mai mult decat o masina care nu e 4X4 permanent , insa 5 litri in plus pestece e in carte mi se pare cam mult ...

 

tu ai masina asta?

 

m

 

Subaru Forester este un SUV nu o masina normala, cine-si cumpara asa ceva inseamna ca nu se uita la 5 litri in plus la suta, eu am Subaru Impreza Outback.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Subaru Forester este un SUV nu o masina normala, cine-si cumpara asa ceva inseamna ca nu se uita la 5 litri in plus la suta, eu am Subaru Impreza Outback.

 

sal crin

 

la nici o marca/model de masina condusa de mine si de alti prieteni cu care am discutat pana acum, consumul real nu a fost mai mare de 1,5 litri /100 decat cel declarat de producator (cel putin cand masina e noua) .....de ce se intampla in cazul subaru? sau mai exact al masinii mele? asta vreau sa inteleg...are masina mea o problema sau are subaru o politica de declarare a unor consumuri utopice?

 

un alt posesor de Forester (model identic - 2.0 aspirat) cu care am vorbit intr-o spalatorie avea consum mediu de 10,5 l dupa 5000 km in timp ce eu am 12,6 l dupa acelasi nr de km; l-am intrebat cum a reusit...raspunsul lui a fost ca el nu-i da peste 3 mii de ture ...:bye:)...dar sa ai un subaru si sa mergi ca domnisoarele e f frustrant.....:bye:) (am incercat si eu sa schimb vitezele la 2500 de ture si am scos un 14l/100 in oras, in WE, ai mai aveam putin si adormeam in trafic...)

 

masina ta cat consuma in oras si cat este consumul declarat? ai aceeasi diferenta de 5 litri? am discutat intr-o parcare cu un posesor de Honda CRV, model la care m-am uitat si eu cand am ales Forester , si i-am povestit de situatia mea cu consumul, iar el mi-a zis ca a trecut la honda de la Subaru Impreza pt ca-i consuma 17 litri in oras...:doh:)....

 

astept datele tale de consum (repet, nu pun in discutie calitatile unui Subaru de care amandoi suntem multumiti, ci doar subdeclararea consumului real )

 

m

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×