Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cat despre download....ia zi tu de unde downloadezi tu cu 100 kb/s....caci in caz ca nu stiai e o diferenta intre retea lan(ethernet) si ADSL.....la conexiune de 6 MB downloadezi cu maxim 600 de Kb/s si asta de pe serverele romanesti.....
stai flex, şi tu faci varză noţiunile şi literele mari/mici din prescurtări.

 

dacă ai conexiune de 6MB, downloadezi cu 6MB (mega-bytes).

dacă erau 6Mb (mega-biti) ,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imparti la 8 cand e vorba de memorie sau de capacitatea liniei de comunicatie. Viteza de download este exprimata in informatie utila transferata pe unitatea de timp, pentru ca la transmisia seriala mai pui pe sarma si un header, si un CRC, si asta te duce la un factor de demultiplicare de 9-10.

 

si oricum, ramane o valoare teoretica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stai flex, şi tu faci varză noţiunile şi literele mari/mici din prescurtări.

 

dacă ai conexiune de 6MB, downloadezi cu 6MB (mega-bytes).

dacă erau 6Mb (mega-biti) ,

Editat de csifer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am o conexiune adsl clicknet care 7-8 zile pe luna pica la cateva minute. In restul timpului merge perfect. Am pus UPS, au redus viteza la 1 mb (de la 2)... inca nu se rezolva.

 

Daca mai are cineva probleme asemanatoare il rog sa-mi spuna cum le-a rezolvat.

 

Multam,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa zic k netu' de la clicknet e de cacao angry: nici bine nu am facut contractu si mia cazut netu' de vreo 500 de ori :yahoo: si am chemat echipa tehnik de 3 ori deja si tot nu mi-au rezolvat problema :o: . asa k nu va prea sfatuiesc sa va treceti pe clicknet. oricum partea buna este k are totusi o viteza de download destul de bunicika. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

inainte sa deschizi gura si sa injuri afla ca felul cum iti merge tie depinde de foarte multi factori cum ar fi cat de departe in munte iti este stana caci pt a avea net bun si o conexiune mare e de preferabil sa fi mai aprope de civilizatie respectiv centrala romtelecom, in al doilea rand conteaza si ce rahat de fire or fi pe drum caci calitatea acestora influenteaza foarte mult calitatea internetului....si nu o sa schimbe nimeni draq stie cate sute de metrii de cablu ca nu iti merge tie netu...eu am de cateva luni clicknet si a mers ca uns nu am avut nici ce-a mai mica problema cu ei si sunt foarte mutlumit poate la tine in zona ehipa tehnica e formata din cine stie ce idioti....asa ca vezi tu problema poate sa tina de factori....e ca si cand ai injura Pro Tv-ul ca se vede la tine cu purici....asa ca gandeste de doua ori problema inainte sa arunci cu pietre.....poate ai nevoie sa treci prin experienta RDS sau multor retele de cartier ca sa apreciezi romtelecomul cum trebuie.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt multumita de ClickNet, desi mi se pare cam scumpicel 80 RON pe luna abonamentul la abonamentul de 6 Mb ! ;)

 

Mie mi se stinge ultimel led la furtuni ! Atunci imi pica intotdeauna netul, cand incepe vreo ploaie zdravana, nu inteleg de ce ? ! :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am fost multumit de el pana acum 2 saptamani...

de atunci nu mai pot trimite mail-uri cu atasamente..

am vorbit cu toti operatorii posibili si imposibili......nada,,,zero..

au venit la mine cu minilaptopuri si tot felul de gadget-uri....nada..zero..

au recunoscut ca este de la ei...dar eu nu am inteles datul din umeri...

ramane de vazut daca raman abonatul lor sau nu...mai cu seama ca am si cel mai scump abonament net+telefon+hosting web

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu sunt multumita de ClickNet, desi mi se pare cam scumpicel 80 RON pe luna abonamentul la abonamentul de 6 Mb ! ;)

 

Mie mi se stinge ultimel led la furtuni ! Atunci imi pica intotdeauna netul, cand incepe vreo ploaie zdravana, nu inteleg de ce ? ! :D

 

 

este posibil ca firele telefonice de pe stalpurile din zona sa fie mai vechi si uzate la mine de exemplu sunt caburile schimbate de doar cateva luni si nu am avut vreodata probleme....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×