Sari la conținut
Forum Roportal
risteska

Machiajul de nunta

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

eu as vrea ceva la genul asta. sper sa-mi iasa. avand in vedere ca eu nu m-am mai machiat cam de multicel :cheer:

ptiu ... nu e bun formatul :o:

Editat de flori de camp

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu o sa aleg un machiaj natural... Atentie, fetelor am citit undeva ca e de preferat sa folosesti un machiaj cu farduri mate. Cele sidefate pot crea umbre in fotografii. Oricum, mie mi se pare ca e mult mai stylish un machiaj in culori mate :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Interesant subiect. Si pe mine ma intereseaza machiajul pt nunta :flowers:

buna fetelor. am vazut ca vorbiti despre machiajul de nunta care este un moment special din ziua miresei, si fiecare vrea sa arate diferit. eu fac machiaje profesionale si pot sa va spun ca un machiaj de mireasa necesita migaleala si precizie, altfel nu va iesi bine si se va vedea urat in poze...mai ales daca alegeti un machiaj simplu. machiajul simplu scoate in evidenta si defectele fetei, decat daca stii sa umbresti sau sa luminezi zonele respective, nu mai spun de defectele pielii!!!! si mai e ceva, si vad asta destul de des la mirese, machiajul trebuie sa se potriveasca cu rochia..nu poti avea o rochie de printesa si sa faci smokey :o: sau multe alte combinatii!!! sper sa va fi ajutat intr un fel aceste lucruri pt ca stiu, mireasa este rolul principal dintr o nunta si toata lumea e cu ochii pe ea :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu o sa aleg un machiaj natural...

 

Cu natural n-as mai pierde timpul ... (ajunge o eticheta) ca pe portocale :crazy:

Nu-mi plac deloc culorile naturale, caramizi, argile, lut si alte produse naturale cosmetice, din privinta mea, incep de la sicriu incolo aceste materiale :yahoo:

Nunta e eveniment fericit ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La ultima nunta in Aprilie 2015 a fost angajata o sirianca pentru treaba asta sa faca retusuri la cine doreste sau full makeup la cine vrea sa fie la moda.

 

N-am mai vazut traditia asta ... m-a intrebat ce doresc si i-am spus ca vreau 2 buline mari rosii pe obraz, un nas de portocala si gura de peste ... nu puteam s-o iau serios sa ma pictureze pe hol la intrarea in sala dupa un mic paravan, copiii insa l-au adorat.   Avea grija de mireasa sa fie frumoasa ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×