Sari la conținut
Forum Roportal
Aberatii Intelectuale

Ciorapeii TNT, o nou fata a spiritului de turma.

Postări Recomandate

Ciorap: obiect de imbracaminte care acopera piciorul, confectionat din fire de bumbac, lana sau din fire sintetice. Asa zice DEX-ul. Reformulam: ciorapul (TNT) este un articol neestetico-vestimentar purtat de anumite persoane de sex feminin cu scopul de a fi in pas cu moda si de a arata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai sincer curentul ciorapilor tnt a trecut ca vantul . intradevar a fost o perioada in care vedeai la multe pustoaice 8) 8) dar nu mai are acelasi efect de turma ca inainte. acum mai slabut si mai bunut. spun ce vad pe la mn prin oras. poate ca nu am vazut destul ca de abia a venit primavara ce sa zic...

dar nu mi se pare caiar asa deplasat. si nu cred ca o astfel de moda acum cativa ani ar fi fost respinsa pentru ca oricum isi are datini mult mai vechi. sincer...cand eram eu mica vedeam asa ceva si caiar imi placea(spre exemplu la scoala vedetelor si era caiar placut). e ceva tineresc, mai mult pentru adolescente intradevar. dar daca ai o imbracaminte pe masura(cum sunt fetele de la TNT) nu vad care ar fi problema. pai te aprob atunci cand te referi la persoane imbracate elegant cu fuste deosebite (si mie imi starnesc rasul_sau bluze decoltate care totusi merita ceva mai bun. :soc: sau mai rau sa porti asa ceva la incaltami9nte elegante. cizme finute care au in continuare...ciorapi. :cat: :crazy: 8) . aici iti dau dreptate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
articolul este luat din revista Aberatii Intelectuale, numarul 1, aparut la inceputul anului 2004. Articolul la-am scris insa in octombrie 2003.

atunci era moda cu TNT.. am postat totusi articolul aici sa vada lumea care e stilul Aberatii Intelectuale

[snapbacca]31352[/snapbacca]

8) Oups.!misto articolul 8) :soc: sry daca te-ai simtit repezit de je 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×