Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Vreau sa ma schimb dar nu stiu cum.

Vreau sa ma pot apropia de cineva, dar nu reusesc.

M-am inchis in casa si rar cand ies, poate dupa un pachet de tigari sau banca.

Stau in orasul Sibiu si cred ca cel mai bine m-as muta intr-un alt oras ca Timisoara sau Bucuresti.

Nu merită să faci eforturi să te apropii de cineva. C

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stau in orasul Sibiu si cred ca cel mai bine m-as muta intr-un alt oras ca Timisoara sau Bucuresti.

muta-te in cluj :lol:

acuma intorcandu-ne la oile noastre si eu am fost in situatia ta pt. o perioada.... 7 luni nu am iesit din casa decat foarte foarte rar...si atunci cu fratele meu ...nici la scoala nu mergeam ...dar mi-am revenit si mi-am facut foarte repede prieteni :yawn: ..... doar sa ai grija la prietenii pe care ii alegi ...oricum sa nu ai foarte mare incredere in ei .. :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai prieteni,nu ai batai de cap si nu ai suferinta.

Dar esti las...Deci trebuie sa alegem...

 

Nici eu nu am prea multi prieteni,doar cunostinte.E mai sigur asa.Si nu e motiv de ingrijorare. :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut!

Am si eu o problema mare, daca pot fi ajutat cu sfaturi concrete sau pur si simplu numai am nici un rost, va astept parerea voastra (daca doriti).

 

Povestea mea e ca NU am prieteni, vreau sa fac ceva sa ma schimb, sa fac ceva nou dar niciodata nu reusesc. Vreau sa imi fac prieteni cu care sa ies undeva, sa imi fac o prietena ceva, pur si simplu sa vorbesc si eu cu cineva in afara de familie.

 

Nu prea am fost sociabil prin liceu, nu mi-am facut prieteni. La facultate nu am ajuns inca, pentru ca la un moment vream cel mai mult sa plec din tara si totusi nu am plecat.

 

Prin cartierul unde stau LA FEL, nu prea am fost sociabil (aici poate si din cauza parintilor care sunt certareti cu vecini)

 

Vreau sa ma schimb dar nu stiu cum.

Vreau sa ma pot apropia de cineva, dar nu reusesc.

M-am inchis in casa si rar cand ies, poate dupa un pachet de tigari sau banca.

Stau in orasul Sibiu si cred ca cel mai bine m-as muta intr-un alt oras ca Timisoara sau Bucuresti.

 

 

Ai putea incepe prin a gasi un loc de munca. :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ai prieteni,nu ai batai de cap si nu ai suferinta.

Dar esti las...Deci trebuie sa alegem...

 

Nici eu nu am prea multi prieteni,doar cunostinte.E mai sigur asa.Si nu e motiv de ingrijorare. :hi:

 

 

:roll:

Replica ta suna a egoism, egocentrism!

Nu vrei sa dai, dar ai vrea sa primesti...

Viata unui om nu trebuie sa stea doar sub semnul "totul se invarte in jurul meu"!

 

 

Ai putea incepe prin a gasi un loc de munca. :yes:

 

:lol2:

 

Sarcasmul, parerea mea, nu-si are locul aici!

Hai sa fim mai buni, toleranti, intelegatori...

Cu siguranta vei trece si tu (daca nu ai trecut inca) prin momente neplacute in viata

si atunci sa te vedem in ipostaza celui care sufera....

:haha:

Sa nu ne erijam in "calai" cand nu stim unde ne duce viata ulterior... poate in acelasi "streang"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:roll:

Replica ta suna a egoism, egocentrism!

Nu vrei sa dai, dar ai vrea sa primesti...

Viata unui om nu trebuie sa stea doar sub semnul "totul se invarte in jurul meu"!

:lol2:

 

Sarcasmul, parerea mea, nu-si are locul aici!

Hai sa fim mai buni, toleranti, intelegatori...

Cu siguranta vei trece si tu (daca nu ai trecut inca) prin momente neplacute in viata

si atunci sa te vedem in ipostaza celui care sufera....

:haha:

Sa nu ne erijam in "calai" cand nu stim unde ne duce viata ulterior... poate in acelasi "streang"

 

 

Delia delia, incercam si eu o sugestie realista. Nu te ambala, acuma. :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Delia delia, incercam si eu o sugestie realista. Nu te ambala, acuma. :lol2:

 

 

Iarta-ma!

Poate am inteles gresit!

:haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc sentimentul,poate multi dintre noi stiu cum e sa fii in situatia asta,dar ai sa vezi ca totul trece. eu cel putin am lasat lucrurile sa vina de la sine. uneori chiar e mult mai bine asa,sa fii singur. poti ajunge intr`un moment in care sa ai nevoie de acel prieten....iar el...sa nu fie pt tine,iar asta ar insemna o mare dezamagire...

Eu daca ar fi sa aleg intre Timisoara si Bucuresti...as alege Timisoara.mi se pare un loc ffffff frumos :haha:

In privinta Bucurestiului, Anonymus Kline , are dreptate. Personal cunosc multe persoane nesociabile,care mai au fitze dar nu toti sunt asa, poate mai depinde shi de norocul omului unde nimereste :lol2:

Un prieten,unul si bun e de`ajuns. daca nu`l gasesti tu,lasa`l sa te gaseasca. Good Luck buddy! Big Hug

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×