Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Sunt atat de multi oameni singuri.. si care nu fac nimic sa iasa din mocirla. :blink:

 

Exista si oameni care sunt intr-o continua incercare de a iesi din mocirla... dar mocirla aia e mai degraba un nisip miscator :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exista si oameni care sunt intr-o continua incercare de a iesi din mocirla... dar mocirla aia e mai degraba un nisip miscator :focus:

 

Probabil ca acel nisip miscator il facem si noi sa fie asa ... Mintea deseori creeaza false obstacole , totul este sa vezi cu adevarat ceea ce este de vazut .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

inscrie-te la facultate ca eu una acolo mi-am facut o groaza de prieteni. aproape in fiecare zi ies prin oras sau in parc cu careva. inainte nu aveam asa multi prieteni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Marinieee ;) =P~ :( :P

Pentru tine :roll: exista :lol: o (singura) :hi: cale

INTRA IN ARMATA!!!

:nep: :D

P.S. Leave the bullshit - free your mind, move your body :D

Editat de Andrii-Popa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pentru cel care nu are prieteni .... pai dca tot vrei sa te ajutam ... nu iti pot da sfaturi pentru k nu cunoastem circumstantele.... stii vezi dak esti interesat intra si u rallu_2007 si poate devenim prieteni cred k doar asa te pot ajuta si apoi cu sfaturi dak e si asa mai departe..... desigur dak nu te impiedica faptul k am 16 ani!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui sa fiti fericiti...

Eu imi fac foarte repede prieteni insa ii abandonez la fel de repede...

Nu imi place sa ma atasez prea mult de cineva... si e mai sigur in modul acesta...

E tragic... cei care vor prieteni se imprietensc greu cu cineva, iar cei care nu vor ...

Pacat... imi pare rau de firea mea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut!

Am si eu o problema mare, daca pot fi ajutat cu sfaturi concrete sau pur si simplu numai am nici un rost, va astept parerea voastra (daca doriti).

 

Povestea mea e ca NU am prieteni, vreau sa fac ceva sa ma schimb, sa fac ceva nou dar niciodata nu reusesc. Vreau sa imi fac prieteni cu care sa ies undeva, sa imi fac o prietena ceva, pur si simplu sa vorbesc si eu cu cineva in afara de familie.

 

Nu prea am fost sociabil prin liceu, nu mi-am facut prieteni. La facultate nu am ajuns inca, pentru ca la un moment vream cel mai mult sa plec din tara si totusi nu am plecat.

 

Prin cartierul unde stau LA FEL, nu prea am fost sociabil (aici poate si din cauza parintilor care sunt certareti cu vecini)

 

Vreau sa ma schimb dar nu stiu cum.

Vreau sa ma pot apropia de cineva, dar nu reusesc.

M-am inchis in casa si rar cand ies, poate dupa un pachet de tigari sau banca.

Stau in orasul Sibiu si cred ca cel mai bine m-as muta intr-un alt oras ca Timisoara sau Bucuresti.

 

Nici eu n-am avut . Singurul prieten adevarat l-am avut inceput cu varsta de 14 ani. am avut multi si si-au facut de cap cu mine. rezultatul ? Ura. Dar totusi de ce trebuie sa pari asa in fata celorlalti? vrei cu cineva cu care sa vorbesti? incearca sa pari vesel.o persoana vesela intotdeauna incanta noi suflete. nu ai nimic de pierdut. decat cateva minute in cazul in care persoana chiar n-are nimic in comun cu tine. si totusi ai sanse mari sa gasesti persoane in care vei gasi prieteni.

 

Incearca sa pari fericit in preajma celorlalti si poate lucrurile se vor mai schimba. dupa aceea depinde daca tu vrei sa-i arati adevaratul "eu" :flowers: .

Succes.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine are nevoie de prieteni?

Oricum ajungi sa te certi cu ei mai devreme sau mai tarziu...

Mai bine singur... asa nu te mai certi cu nimeni si le faci si lor un bine... ii scutesti de prezenta ta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce pot sa-ti spun...eu am o singura buna prietena. Iar la scoala vorbesc cu toata lumea, dar nu-mi place sa ma amestec in discutiile lor sau sa fac parte din asa-zisele "bisericute". Cand vine vorba de excursii, tabere cel mai des ma eschivez. Acum totul depinde de tine. Prieteni cu care sa iesi din cand in cand iti poti face si online...va dati apoi intalnire si puteti iesi mereu (asta daca iti convine sa umbli cu ei).

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca tot veni vorba de prieteni.........de la o bucata de vreme am avut niste succese....si deodata toti o devenit prietenii mei......bineinteles din interes......au tras din mine tot ce au dorit.....si-au rezolvat problemele prin intermediul meu.....si acum.....aceasta fiind perioada in care ne vedem pentru ultima data.....toti au inceput sa sara la mine reprosandu-mi ca nu i-am ajutat destul sau deloc......eu unul ma inspaimant de asa ceva.......parca ar fi niste bestii insetate de sange.....ce mai vor......sa le dau sufletul???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×