Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Salut!

Am si eu o problema mare, daca pot fi ajutat cu sfaturi concrete sau pur si simplu numai am nici un rost, va astept parerea voastra (daca doriti).

 

Povestea mea e ca NU am prieteni, vreau sa fac ceva sa ma schimb, sa fac ceva nou dar niciodata nu reusesc. Vreau sa imi fac prieteni cu care sa ies undeva, sa imi fac o prietena ceva, pur si simplu sa vorbesc si eu cu cineva in afara de familie.

 

Nu prea am fost sociabil prin liceu, nu mi-am facut prieteni. La facultate nu am ajuns inca, pentru ca la un moment vream cel mai mult sa plec din tara si totusi nu am plecat.

 

Prin cartierul unde stau LA FEL, nu prea am fost sociabil (aici poate si din cauza parintilor care sunt certareti cu vecini)

 

Vreau sa ma schimb dar nu stiu cum.

Vreau sa ma pot apropia de cineva, dar nu reusesc.

M-am inchis in casa si rar cand ies, poate dupa un pachet de tigari sau banca.

Stau in orasul Sibiu si cred ca cel mai bine m-as muta intr-un alt oras ca Timisoara sau Bucuresti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Saracutul de tine...dar ce ai de nu poti sa-ti faci prieteni?cand erai mai mic nu voiai sau nu te interesa sa ai si acum ti-ai dat seama ce inseamna sa n-ai prieteni?Eu cred ca daca vrei cu adevarat sa-ti faci prieteni o sa reusesti...depinde doar de tine....

Ce gen de muzica asculti? :ok:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi-aş face griji, sunt mulţi care au mulţi "prieteni", dar de fapt n-au nici unul... :soc:

Aşa că tu eşti privilegiat... :(

Uneori socializarea poate fi bună, alteori nu.

Şi singurătatea e frumoasă -

Editat de Hortulanus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu mi-aş face griji, sunt mulţi care au mulţi "prieteni", dar de fapt n-au nici unul... :soc:

Aşa că tu eşti privilegiat... :(

Uneori socializarea poate fi bună, alteori nu.

Şi singurătatea e frumoasă -

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu crezi ca Bucurestiul doar fiindca e mare, poti gasi linistea sufleteasca acolo. Nu e asa. E un oras cu foarte multi oameni nesociabili. Am locuit 5 spre 6 ani acolo, si pot sa zic ca nu e un loc la care ma intorc vesel.

 

Nu pot sa iti dau sfaturi din informatiile care le am. :ok:

 

Chiar nu stiu ce sa iti zic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

crezi ca e bine sa ai prieteni multi care nu sunt adevarati ? Sti vorba aia ... "fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc singur".

Eu am numai o singura prietena ... multumesc destinului ca mi-a adus-o in cale si ca mi-a fost alaturi atata vreme ... Numai ea stie de cate ori nu i-am plans pe umar ...

Daca ai avea norocul sa intalnesti macar o singura persoana cu care sa te indentifici si sa ai incredere ... poti sa spui ca aceea persoana este un prieten de nadejde si adevarat.

Iar eu pe prietenii care ii am ... aia multi .. fosti colegi de scoala, prieteni din cartier .... si asa mai departe ... ii numesc cunostinte.. si pastrez distanta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu mi-aş face griji, sunt mulţi care au mulţi "prieteni", dar de fapt n-au nici unul... :band:

Aşa că tu eşti privilegiat... :ok:

 

 

crezi ca e bine sa ai prieteni multi care nu sunt adevarati ? Sti vorba aia ... "fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc singur".

 

Omul a zis ca nu are prieteni, nu ca nu are destui. Inteleg si eu, ca "Ce-i prea mult nu-i sanatos", dar nici chiar nici un prieten. 2-3 sunt deajuns, in parerea mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Omul a zis ca nu are prieteni, nu ca nu are destui. Inteleg si eu, ca "Ce-i prea mult nu-i sanatos", dar nici chiar nici un prieten. 2-3 sunt deajuns, in parerea mea.

chiar ai pretentii ? 2-3 ...?

vrea sa iasa in oras ... sa bea cu ei sa vorbeasca ?.... depinde ce vrea sa faca ... eu mereu am avut prieteni(cunostinte) dar nu ma simteam in largul meu ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

prietene, nu-ti pierde increderea, lasa gandurile negre ca vor veni si vremuri mai bune.

trecand la lucruri concrete, cred c-ar fi bine sa incepi o facultate acolo vei gasi oameni cu care sa fii "amic", poate vei da si peste un-doi prieteni. e ceva super sa ai colegi faini si-ti doresc sa ai parte de asa ceva :ok:

s-ar putea sa stii si tu ce-ti voi spune eu, ideea e ca oamenii apreciaza in mod diferit lucruri precum iubirea sau prietenia. nu e floare la ureche sa gasesti acei oameni de care ai cu adevarat nevoie :(

daca eram din acelasi oras te invitam la o bere sa vedem ce putem fi amici sau prieteni :soc: , asa hai un pahar in cinstea ta :lol2: multa bafta :band:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cauta pe acolo, trebuie sa existe cluburi pentru diferite sporturi, fotbal, karate, orice, mergi unde sunt oameni si o sa iti faci prieteni. Doar iesi din casa si fa ce iti place, sigur mai gasesti oameni care fac acelas lucru :ok:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×