Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

:airkiss:

:lol:

esti sigur ca nu te referi la o persoana pe care o cunoastem foarte bine am

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut!

Am si eu o problema mare, daca pot fi ajutat cu sfaturi concrete sau pur si simplu numai am nici un rost, va astept parerea voastra (daca doriti).

 

Povestea mea e ca NU am prieteni, vreau sa fac ceva sa ma schimb, sa fac ceva nou dar niciodata nu reusesc. Vreau sa imi fac prieteni cu care sa ies undeva, sa imi fac o prietena ceva, pur si simplu sa vorbesc si eu cu cineva in afara de familie.

 

Nu prea am fost sociabil prin liceu, nu mi-am facut prieteni. La facultate nu am ajuns inca, pentru ca la un moment vream cel mai mult sa plec din tara si totusi nu am plecat.

 

Prin cartierul unde stau LA FEL, nu prea am fost sociabil (aici poate si din cauza parintilor care sunt certareti cu vecini)

 

Vreau sa ma schimb dar nu stiu cum.

Vreau sa ma pot apropia de cineva, dar nu reusesc.

M-am inchis in casa si rar cand ies, poate dupa un pachet de tigari sau banca.

Stau in orasul Sibiu si cred ca cel mai bine m-as muta intr-un alt oras ca Timisoara sau Bucuresti.

 

Stiu si eu... poate nu au fost persoane cu care sa vrei cu adevarat sa fii prieten pe langa tine... Nu stiu daca mutarea intr-un alt oras te poate neaparat ajuta... De ce nu incerci sa te inscrii la niste activitati, si acolo sa discuti cu persoane cu preocupari asemanatoare?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da daimon si mersi mult de atentionare nu am zis ca nu ....dar uite si pana acum a avut loc sfaturi cat de idei nu am cerut ceva informativ cu care sa pot afla persoana respectiva .... doar niste date care se considera anonime sincer cui ii pasa cum e,daca nici nu are idee cum arata si cine este...forumul este un mod de comunicare anonim.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da hernandez,dar ca sa ne ajutam unii pe altii trebuie sa avem niste informatii ca sa putem raspunde(din cate stiu eu).

sa zica si codul pin ..de la Mastercard ..? :suicide:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ceea ce am invatat, este ca orice om iti poate fi 'amic'. dar foarte putini oameni iti pot fii PRIETENI ADEVARATI !!!! asa ca nu va mai plangeti ca nu aveti PRIETENI. nici eu nu am ... nu am un prieten la care sa ma duc si sa`i plang pe umar, vorba lui 'fac bine' ... >>> Fiti activi, distrativa, traiti-va viata ca si cum ar fi ultima zi pe pamant... :fool:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce inseamna ptr voi un prieten? cum trebuie sa fie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce inseamna ptr voi un prieten? cum trebuie sa fie?

 

In primul rand sa accepte ca viata ta, este a TA si sa nu incerce sa-ti-o conduca; sa te sustina indiferent de ce decizie ai lua chiar daca lui i se pare gresita, sa te iubeasca asa cum esti cu defecte si calitati, iar cand este cazul sa "minta frumos" mai bine sa aleaga "sinceritatea diplomatica"; atunci cand ai mare nevoie de el sau cand simti nevoia sa te destainuiesti sa nu-ti spuna ca are treaba, sa-ti impartaseasca visurile sale, pentru ca apoi sa le asculte pe ale tale, etc,etc ... :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce inseamna ptr voi un prieten? cum trebuie sa fie?

 

Sa fie sincer, sa nu doreasca sa-mi fie prieten din interes. Sa nu ma barfeasca pe la spate. Sa nu fie un om invidios.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt o prietena devotata . ma vrea cineva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×