Sari la conținut
Forum Roportal
Corydalis

Relatii - partenerul comite o crima...

Postări Recomandate

In orice puscarie din lumea asta nu exista femeie care sa astepte mai mult de 1 an, 2 maximum. Decit alea batrine si cu copii mari, sau tigancile.

Cind esti inchis, se stie: primul lucru care-l pierzi este femeia. Indiferent cine este.

 

Nu cunosti sau n-ai avut ocazia sa fii pusa in fata unor asemenea decizii.

 

 

aici ...nu te contrazic ...poate un an sau doi mai tragi cu prastia niste chiftelute da....mai mult nu cred ....nu stiu daca la noi e faza cu vizitele conjugale ,numai ca in cazul criminalilor nu stiu daca se aplica ...chiar si in alte state......

pe urma ...poti sta cu un criminal ?e totusi unul daca a omorat un om ...chiar si involuntar ....si poate nu ca nu l-ai accepta tu ...nu se va accepta el ...constiinta lui nu stiu cat de mult ii va da voie sa redevina omul care a fost inainte de condamnare .....ca dincolo de pedeapsa ....inchisoare schimba si dezumanizeaza ...daca mai poate fi ceva de dezumanizat ...:lol2:

Editat de red2shoes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As zice ca vorbesti din experienta...

Daca ar intra ca nu a vrut sa-si tradeze prietenii...si a pus asat inaintea familiei...sa-l astepte prietenii! Simplu!

Nu este vorba de prieteni sa te astepte. Oricum, in "meseria" asta nu ai prieteni. Dar, daca nu esti doar o curva care se da barbat, n-ai cum sa coperezi si sa dai in primire. Esti barbat si trebuie sa suporti consecintele actiunilor tale.

 

Iar, ca la un moment dat te va parasi femeia, este un risc calculat pe care-l stii din prima. Nu este o surpriza. De aceea nu prea se plinge lumea.

Da' de parasit, 100% te paraseste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai vrei sa zici ca poate cei mai frumosi 7 ani din viata ti i-ai petrece asteptand ?

Greu de crezut une' mai pui ca aia 7 ani NU ti-i mai da nimeni innapoi. Si ce te faci cand dupa cei 7 ani apare prima luna in care nu va mai intelegeti ? Apar cumva regrete ? Vezi ca el intre timp isi modifica radical comportamentul in aia 7 ani ca doar asta e rolul puscariei sa-i reeduce .

 

Dacă iubeşti, aştepţi. Ce mai contează că sunt 7 ani ?! Sunt sentimente ce nu se dizolvă

Editat de Simplu_Ana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca intr-o zi prietenul/a(sotul/sotia)cu care voi va intelegeti foarte bine din toate punctele de vedere(cel mai bun prieten pe care l-ati avut vreodata,cel mai bun in pat pe care l-ati intalnit vreodata , ce mai va intelegeti din priviri in toate ) ar comite o crima :D si ar fi condamnat ce ati face.

Ati rupe relatia imediat?.

Ati continua relatia cu el/ea si l-ati vizita la inchisoare?.

 

Aoleu..cam greu. De ce ar comite crima daca e asa de perfect? partea asta nu am inteles-o...

Poate daca si-ar ucide seful ca nu-l mai putea suporta...da l-as vizita la inchisoare...daca ar ucide un copil...as disparea in ceata ca o fantoma...daca mi-ar ucide amantull l-as ucide si eu pe el :tease: ...depinde despre ce crima este vorba..este foarte important :)

Editat de ea_adita

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca intr-o zi prietenul/a(sotul/sotia)cu care voi va intelegeti foarte bine din toate punctele de vedere(cel mai bun prieten pe care l-ati avut vreodata,cel mai bun in pat pe care l-ati intalnit vreodata , ce mai va intelegeti din priviri in toate ) ar comite o crima :) si ar fi condamnat ce ati face.

Ati rupe relatia imediat?.

Ati continua relatia cu el/ea si l-ati vizita la inchisoare?.

 

 

Eu mi-am acoperit un prieten pentru ceva ce se voia mai putin decat o crima.

 

Ok, a facut o crima?! Si care-i problema?! Daca fata pe care a-s iubi-o ar face asa ceva, in mod sigur nu i-as spune "pa".

Sincer, nici nu m-ar interesa motivul, important (pentru mine) ar fi sa stiu ca a avut "curajul" sa faca asa ceva, restul n-r conta(de ce sau cum )...daca a gresit, sa moara :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depinde... daca nu l-as iubi ... l-as da pe mana politiei sa scap de el. :D

Daca l-as iubi ... si as putea sa-l ajut... depinde acum si ce fel de crima a comis.Probabil ca i-as cauta un avocat bun sa-l scap.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cum spune Nirvana, nu i-as intoarce spatele. o fapta, fie ea si una ingrozitoare, reprobabila, nu poate sa determine pe un om care tine cu adevarat la acea persoana, sa o paraseasca imediat ce a comis acea fapta. omul respectiv nu poate fi redus numai la fapta urata, el reprezinta suma tuturor faptelor sale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×