Sari la conținut
Forum Roportal
veve

salvia divinorum

Postări Recomandate

Am gasit pe un site: http://www.samanic-extracts.com/xcart/customer/home.php

de vanzare tot felul de plante cu diverse efecte mai mult sau mai putin halucinogene. printre acestea Salvia divinorum, o serie de cactusi mexicani, si o gramada de tipuri de seminte, folosite de indienii americani. Daca sunteti curiosi sa intrati pe site-ul de mai sus, as vrea sa aflu si eu daca este legala cresterea si comercializarea acestora la noi in tara.

Editat de veve

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mmm eu unul nu stiu...

Dar ma cam indoiesc putin, despre legalitatea, crestera si comercializarea ( oare la noi in tara!? :cheer: ) acestor cactusi mexicani...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce am vazut eu acolo nu are legatura cu Salvia Oficinalis (planta medicinala) si celelalte sunt plante care contin alcaloizi halucinogeni. Daca vrei totusi sa stii daca e legal importul unor astfel de plante si seminte adreseaza-te Ministerului Agriculturii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am gasit pe un site: http://www.shamanic-extracts.com/xcart/customer/home.php

de vanzare tot felul de plante cu diverse efecte mai mult sau mai putzin halucinogene. printre acestea Salvia divinorum, o serie de cactusi mexicani, si o gramada de tipuri de seminte, folosite de indienii americani. Daca sunteti curiosi sa intrati pe site-ul de mai sus, as vrea sa aflu si eu daca este legala cresterea si comercializarea acestora la noi in tzara.

 

[/b]SALUT VEVE!!!!!!!!!! am intrat si eu pe site si m-am uitat pe acolo.........eu am aflat de salvia divinorum de pe un site si am intrat si pe un forum despre salvia si incerc sa-i intreb pe aia care ii faza........dar am o intrebare care ma preocupa deci am citit ca planta este legala peste tot inafara de cateva tari...nu mai are rost sa specific ca romania nu era trecuta...nici macar germania...care totusi este mai avansata ca noi nu?..si ziceau nemtii aia pe forum ca se gaseste chiar si in farmacii...........in fine daca te intere mai multe si vrei sa vb...uite mailu meu...bociort_martina@yahoo.com..............si daca te intere mai multe de planta asta intra pe ..www.salvia_flash.ch........................dar eu ma intreb nu este cumva aceeasi planta care se gaseste si la noi sub forma de ceai sau altele.......daca aia zic ca ei cumpara si de la farmacie si este legal......deci astept un rasp...si revin si eu daca aflu ceva..... :rot: :wub:

post-19020-1137747413_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×