Sari la conținut
Forum Roportal
jocuri100

Credit ipotecar

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut,

As vrea sa stiu de la cei care au obtinut un credit ipotecar care sunt conditiile de acordare a unui astfel de credit?

Adica daca vreau sa iau 100 de mii de euro ptr construirea unei case , trebuie sa am salariu mare pe fluturas?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

Lucrez pe un vas vas de croaziera de 7 ani si am un salariu chiar bunicel, am toate actele in regula, nu am gasit pana acum nici o banca care sa imi ofere un imprumut imobiliar. Aveti idee unde as putea apela?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da desigur trebuie sa ai salariu mare si nu pe fluturas dar in adeverinta de venit si pe fisa fiscala din anul anterior , si mai mult totul depinde de perioada pe care contractezi creditul, este evident perioada mai mica rata mai mare deci si salariu trebuie sa fie mai mare , asa un calcul estimativ este ca la 100 de mii de euro pe 30 de ani vei plati o rata de cam 650-800 de euro , si ar trebui sa ai un salariu de cam 7000 de ron

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

Lucrez pe un vas vas de croaziera de 7 ani si am un salariu chiar bunicel, am toate actele in regula, nu am gasit pana acum nici o banca care sa imi ofere un imprumut imobiliar. Aveti idee unde as putea apela?

 

Exista posibilitatea de a contracta un credit imobiliar, in cazul in care aveti incheiate 2 contracte succesive cu acelasi angajator/companie, si un avans de minim 20 %. Daca doriti detalii, trimiteti mail la telena31@yahoo.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×