Sari la conținut
Forum Roportal
Victor Apostu

Capacitatea cilindrica optima

Evaluează acest topic

care credeti ca este capacitatea cilindrica optima pentru o masina de toata ziua de uz 90% urban?  

12 membri au votat

  1. 1. preferati o masina de:

    • 1100 cmc
      0
    • 1200 cmc
      2
    • 1400 cmc
      4
    • 1500 cmc
      2
    • 1600 cmc
      0
    • 1800 cmc
      0
    • 2000 cmc
      2
    • 3000 cmc
      2
  2. 2. diesel sau benzina?

    • benzina
      6
    • diesel
      6
    • GPL
      0
    • altele
      0


Postări Recomandate

Se stie si se vorbeste mult de un raport masa/areal de utilizare/capacitate cilindrica optima. Hai sa vad parerile voastre despre asta! Un motor mai mic are inertie mai mica, " percuteaza" mai repede, taxe mai mici, unul mai mare are inertia lui , dar cind se " dezlantuie" caii putere te "baga in scaun", doar ca-ti trebuie niscai drum liber, cel diesel are cuplu mare la turatii mici, o senzatie pur si simplu agreabila... Hai sa vad care sint optiunile voastre!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eram foarte incantat de un oarecare Sharan (Alhambra, de fapt) care are 115 cai (1,9 TDi). P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eram foarte incantat de un oarecare Sharan (Alhambra, de fapt) care are 115 cai (1,9 TDi). P
Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Citesc destul de mult depre masini, asta fiind una din pasiunile mele. Am citit despre cea mai fiabila masina la categoria ei, despre cea mai economica masina la categoria ei, despre cea mai puternica masina la categoria ei, am mai citit cel mai bun raport pr

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Citesc destul de mult depre masini, asta fiind una din pasiunile mele. Am citit despre cea mai fiabila masina la categoria ei, despre cea mai economica masina la categoria ei, despre cea mai puternica masina la categoria ei, am mai citit cel mai bun raport pr
Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Victor eu credeam ca vorbim despre masini, nu desprte Matiz si Logan si in argumentatia noastra aducem date nu povesti...ca asa putem povesti pina miine dar asta nu inseamna ca este adevarat.

O masina mica nu poate fi mai agila decit una mai mare ( ca si putere ) daca soferul le manevreaza correct pe amindoua.

 

In fine nu stiam ca romanii, mai nou, au 2 masini, una pentru oras si alta pentru extraurban. Eh. omul cit traieste invata... :haha:

Editat de Ares444

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Victor eu credeam ca vorbim despre masini, nu desprte Matiz si Logan si in argumentatia noastra aducem date nu povesti...ca asa putem povesti pina miine dar asta nu inseamna ca este adevarat.

O masina mica nu poate fi mai agila decit una mai mare ( ca si putere ) daca soferul le manevreaza correct pe amindoua.

 

In fine nu stiam ca romanii, mai nou, au 2 masini, una pentru oras si alta pentru extraurban. Eh. omul cit traieste invata... :haha:

Sunt foare multi. Multi care au mai multe autovehicule- hai sa-ti fac pe plac sa nu le mai spun masini- si mai sint si fractiuni- de exemplu familie cu 3 membri si 2 masini, familie cu 3 masini...pardon...autovehicule si 2 membri...etc. In final sa nu uitam ca scopul forumului este sa dam cu presupusul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt foare multi. Multi care au mai multe autovehicule- hai sa-ti fac pe plac sa nu le mai spun masini- si mai sint si fractiuni- de exemplu familie cu 3 membri si 2 masini, familie cu 3 masini...pardon...autovehicule si 2 membri...etc. In final sa nu uitam ca scopul forumului este sa dam cu presupusul.

 

Ok Victor, multumesc, apreciez realmente raspunsul tau ... : :haha:

Am votat 2000cc benzina/diesel, dar mie personal imi plac cele de 3000cc benzina...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
..... dar mie personal imi plac cele de 3000cc benzina...

Şi aşa se explică cele două voturi de la fiecare din categoriile respective :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×