Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
Victor Apostu

Capacitatea cilindrica optima

Rate this topic

care credeti ca este capacitatea cilindrica optima pentru o masina de toata ziua de uz 90% urban?  

12 members have voted

1. 1. preferati o masina de:

• 1100 cmc
      0
    • 1200 cmc
      2
    • 1400 cmc
      4
    • 1500 cmc
      2
    • 1600 cmc
      0
    • 1800 cmc
      0
    • 2000 cmc
      2
    • 3000 cmc
      2
  2. 2. diesel sau benzina?

• benzina
      6
    • diesel
      6
    • GPL
      0
    • altele
      0

Recommended Posts

Se stie si se vorbeste mult de un raport masa/areal de utilizare/capacitate cilindrica optima. Hai sa vad parerile voastre despre asta! Un motor mai mic are inertie mai mica, " percuteaza" mai repede, taxe mai mici, unul mai mare are inertia lui , dar cind se " dezlantuie" caii putere te "baga in scaun", doar ca-ti trebuie niscai drum liber, cel diesel are cuplu mare la turatii mici, o senzatie pur si simplu agreabila... Hai sa vad care sint optiunile voastre!

Eram foarte incantat de un oarecare Sharan (Alhambra, de fapt) care are 115 cai (1,9 TDi). P

Eram foarte incantat de un oarecare Sharan (Alhambra, de fapt) care are 115 cai (1,9 TDi). P
Edited by Victor Apostu

Citesc destul de mult depre masini, asta fiind una din pasiunile mele. Am citit despre cea mai fiabila masina la categoria ei, despre cea mai economica masina la categoria ei, despre cea mai puternica masina la categoria ei, am mai citit cel mai bun raport pr

Citesc destul de mult depre masini, asta fiind una din pasiunile mele. Am citit despre cea mai fiabila masina la categoria ei, despre cea mai economica masina la categoria ei, despre cea mai puternica masina la categoria ei, am mai citit cel mai bun raport pr
Edited by Victor Apostu

Victor eu credeam ca vorbim despre masini, nu desprte Matiz si Logan si in argumentatia noastra aducem date nu povesti...ca asa putem povesti pina miine dar asta nu inseamna ca este adevarat.

O masina mica nu poate fi mai agila decit una mai mare ( ca si putere ) daca soferul le manevreaza correct pe amindoua.

In fine nu stiam ca romanii, mai nou, au 2 masini, una pentru oras si alta pentru extraurban. Eh. omul cit traieste invata... :haha:

Edited by Ares444

Victor eu credeam ca vorbim despre masini, nu desprte Matiz si Logan si in argumentatia noastra aducem date nu povesti...ca asa putem povesti pina miine dar asta nu inseamna ca este adevarat.

O masina mica nu poate fi mai agila decit una mai mare ( ca si putere ) daca soferul le manevreaza correct pe amindoua.

In fine nu stiam ca romanii, mai nou, au 2 masini, una pentru oras si alta pentru extraurban. Eh. omul cit traieste invata... :haha:

Sunt foare multi. Multi care au mai multe autovehicule- hai sa-ti fac pe plac sa nu le mai spun masini- si mai sint si fractiuni- de exemplu familie cu 3 membri si 2 masini, familie cu 3 masini...pardon...autovehicule si 2 membri...etc. In final sa nu uitam ca scopul forumului este sa dam cu presupusul.

Sunt foare multi. Multi care au mai multe autovehicule- hai sa-ti fac pe plac sa nu le mai spun masini- si mai sint si fractiuni- de exemplu familie cu 3 membri si 2 masini, familie cu 3 masini...pardon...autovehicule si 2 membri...etc. In final sa nu uitam ca scopul forumului este sa dam cu presupusul.

Ok Victor, multumesc, apreciez realmente raspunsul tau ... : :haha:

Am votat 2000cc benzina/diesel, dar mie personal imi plac cele de 3000cc benzina...

..... dar mie personal imi plac cele de 3000cc benzina...

Şi aşa se explică cele două voturi de la fiecare din categoriile respective :airkiss: