Sari la conținut
Forum Roportal
delia delia

Ce parere aveti despre o relatie in care femeia este mai in varsta decat barbatul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Meh imi permit sa comentez ca "women are born older" cel putin in relatiile sentimentale. Unii afirma ca e doar temporar, in perioada de maturizare si adolescenta. Aiurea. Atunci e vizibil :flowers:.

 

Deci in ce priveste diferenta de varsta, as adauga ca DOAR opinia lor conteaza, pentru ca in mod clar ele vor decide mereu asupra relatiei.

 

(Ma astept sa mi se replice ca barbatii sunt in mod nativ vanatori, animale de prada - problema in relatiile sentimentale e ca prada nu este "digerabila" :o: ci persistenta, si adesea isi selecteaza chiar ea vantatorul. Mai multe comentarii cand mi se replica. Astept...)

 

 

Aoleu, V, ce ma mai provoci tu pe mine ;)

 

Barbatii SUNT vanatori, nu conteaza ca vanatul e mai zbarcit asa...so...nu vad legatura cu subiectul...

 

SOME WOMEN are born older in relatiile sentimentale, dar asta e nerelevant...s-ar putea ca nascute older sau nu sa-si caute un "copil" sau un "tata"...dar asta e ceva patologic...

 

In UNELE situatii that's the way things are, fara legatura cu varsta...

 

Eu am raspuns strict la subiect...DA se poate si e foooooooarte bine :jester: (nu e vb de morcovul tanar al lui zexe) :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aoleu, V, ce ma mai provoci tu pe mine :P

 

Barbatii SUNT vanatori, nu conteaza ca vanatul e mai zbarcit asa...so...nu vad legatura cu subiectul...

 

SOME WOMEN are born older in relatiile sentimentale, dar asta e nerelevant...s-ar putea ca nascute older sau nu sa-si caute un "copil" sau un "tata"...dar asta e ceva patologic...

 

In UNELE situatii that's the way things are, fara legatura cu varsta...

 

Eu am raspuns strict la subiect...DA se poate si e foooooooarte bine ;) (nu e vb de morcovul tanar al lui zexe) :flowers:

 

Meh provocarea era ca in general (statistic daca vrei), cand varsta este egala sau femeia este mai in varsta decat barbatul, fara nici o legatura cu aspecul fizic (hai sa fim seriosi), femeia este cea care conduce relatia (retine "in general" pentru ca sunt sigur ca exista si femei cu firi melancolice in relatie cu barbati care nu stiu decat sa conduca deci nu punem astfel problema). Conduce inseamna ca ea o initiaza, ea decide restaurantele, biserica la care sa se cunune, numele copiilor si cand vrea sa divorteze. Sau unele dintre acestea. Oricat ai fi de sigur pe tine intr-o relatie, ca barbat, trebuie sa te astepti ca unele dintre aceste decizii sa i le concesionezi fara drept de apel ei. (Ceea ce nu e un lucru rau, dimpotriva)

 

Nu iau in calcul sub nici o forma cazurile patologice si nici pe cele putin deviante psihologic vorbind.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Meh provocarea era ca in general (statistic daca vrei), cand varsta este egala sau femeia este mai in varsta decat barbatul, fara nici o legatura cu aspecul fizic (hai sa fim seriosi), femeia este cea care conduce relatia (retine "in general" pentru ca sunt sigur ca exista si femei cu firi melancolice in relatie cu barbati care nu stiu decat sa conduca deci nu punem astfel problema). Conduce inseamna ca ea o initiaza, ea decide restaurantele, biserica la care sa se cunune, numele copiilor si cand vrea sa divorteze. Sau unele dintre acestea. Oricat ai fi de sigur pe tine intr-o relatie, ca barbat, trebuie sa te astepti ca unele dintre aceste decizii sa i le concesionezi fara drept de apel ei. (Ceea ce nu e un lucru rau, dimpotriva)

 

Nu iau in calcul sub nici o forma cazurile patologice si nici pe cele putin deviante psihologic vorbind.

 

 

hmm...consideri ca a conduce o relatie inseamna sa decizi restaurantele? Commoooon...

 

te contrazic...depinde foarte mult de femeie...nu toate initiaza, nu toate decid vanatorul...nici macar despartirile nu le decid ele :flowers:

 

EDIT: restul pe mess, suntem off-topic

Editat de minaluidracula

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vad o problema in asta.Atita timp cit au ce`shi oferi e ok, go on si numai bafta

Io la 19 ani ai mei ma intilnesc cu o jurista de 25 ani.Relatzia evolueaza foarte ok.La inceput putzin o stresa aceasta diferentza de virsta, insa i`a trecut repede odata cu clarificare sentimentelor ei

A shi incetat s ma simta k pe`un pushtan.Ne simtzit egali,shi asta`i cel mai minunat lucru... a daa.. plus dragostea :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vorba aia..gaina batrana face ciorba.supa ..zeama....buna..da sa fie si morcovu mai tanar... ;) hai noroc :spiteful: ..asta garantat....bine..sa nu aiba gaina vreo 50 de ani....ca..se usuca morcovu :good:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De cind ma stiu imi plac femeile mai "mature" decit mine. Pustoaicele ma plictisesc de moarte, au tone de fite, nu stiu ce vor, ce cauta si daca se trece la fapte, habar n-au care-i ideea! Nici macar iubirea lor nu e coapta! Doamne feri!

Editat de laird

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O parere foarte buna.

 

 

:lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×