Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Eu cand vreau sa ascult clasica nu ma spal cateva zile in urechi si atunci e un strat moale => pot asculta muzica clasica fara sa ma zgarie.

:roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cand vreau sa ascult clasica nu ma spal cateva zile in urechi si atunci e un strat moale => pot asculta muzica clasica fara sa ma zgarie.

:roll:

[snapbacca]63300[/snapbacca]

::lol2:: buna asta.

 

nu pot sa spun ca imi place toata muzica clasica, dar schubert si chopin vor fi mereu printre preferati.

 

vorbind in general, cred ca e un gen mort, nu multi mai asculta asa ceva cand au atata "junca music"(si nu numai) la indemana.

 

dar nu pot sa nu ma gandesc..au fost vreodata multi oameni care ascultau muzica clasica? exceptand vremurile cand nu exista decat muzica clasica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Disparitia ascultatorilor de muzica clasica imn cadrul unei comunitati este direct proportionala cu lipsa de cultura.Iar a spune imi place muzica clasica ascult Beethoven:"Fur Elise" si "Anotompurile" lui Vivaldi,este exact cum toate modelele citesc Coehlo ca e cool iar Mutu sustine ca adora Idiotul dar nu stie cum se scrie Dostoievscai.Din pacate mai toti oamenii prefera sa se dea culti si interesanti in loc sa se recunoasca si sa se accepte asa cum sunt.Ca e mai "trendy"

Muzica clasica este cea dintai in opinia mea care merita numele de muzica.Restul sunt biete si nefaste copii.

Sper ca am fost ontopic si nu am deranjat din nou persoanele mai sus mentionate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intamplator imi plac cele doua opere mentionate de tine. Pacat ca nu dispun de aroganta necesara pentru a alege niste exemple negative.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am inteles sincer daca la mine te refereai si nici cu totul ce ai vrut sa spui DAR..:lol2:

Cat priveste "fur Elise" si mie imi place ca orice este Beethoven.Despre Vivaldi,acest Cosbuc al muzicii clasice,e prea bucolic si MULT prea italian pentru gustul meu,si mult prea "latino" pentru muzica clasica.Ideea e ca cele 2 "opere" cum le numesti tu sunt total nesemnificative una pentru Beethoven si cealalta pentru muzica clasica.Si ca sa spui ca esti un ascultator de muzica clasica pentrut ca le ai pe calculator si le mai pui din cand in cand sa auda vecinii sau prietenii cu care vorbesti,o faci numai daca esti un "gen" de om

si cam atat..ca iar devin offtopic.Si cine stie ce mi se mai intampla :roll:"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iti inteleg introspectia psihologica si ma voi gandi la ea cand mai ascult muzica, dar curentul impotriva caruia te lupti tu (snobismul), oarecum offtopic, defineste exact persoanele care definesc subiectiv gusturile celorlalti...

Mi-ar placea sa se discute aici despre ce ne place si de ce, nu sa-i judecam pe cei care asculta manele. Nu fiindca am drept de moderare ci pentru ca apreciez discutiile pozitive si constructive.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si ca sa spui ca esti un ascultator de muzica clasica pentrut ca le ai pe calculator si le mai pui din cand in cand sa auda vecinii sau prietenii cu care vorbesti,o faci numai daca esti un "gen" de om

[snapbacca]63559[/snapbacca]

....mda...dar de unde stii ce am in calculator?....si eu nu prea am auzit muzica clasica data la maxim....mai degraba manele...si nu cred ca trebuie sa ne compari pe noi cu Mutu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cunoscatorii in ale muzicii clasice. Chopin are un opus 7? Daca e da unde il gasesc? Multumirile mele celor vor face efortul sa-mi raspunda; chiar am nevoie de acest raspuns.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×