Sari la conținut
Forum Roportal
9lives1left

Sexul cu fosta/fostul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sa faci sex cu fosta e placut doar in anumite conditii: sa fii deja implicat in alta relatie.

Cand mi s-a intamplat prima data, nu eram implicat si parca foloseam hartie abraziva in loc de prezervativ (desi nu foloseam prez.).

Dupa vreo trei ani, cand ne-am reantalnit si ea era maritata iar eu aveam o relatie, cam tot de vreo trei ani,situatia s-a schimbat.A fost ca la inceputuri (poate si mai intens).

P.S. Sa fi vazut ce pareri aveam despre adulterini,in timpul relatiei O:) ...si ce jenant a fost dupa :- ,cand am readus in discutie.

Dupa parerea mea instinctele animalice :cat: :bear: functioneaza bine la om, adica nu trebuie cautate in strafundul sufletului si reparate,ca sunt foarte aproape de suprafata si la parametri optimi.

Editat de In Ping

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

instinctele animalice (...) functioneaza bine la om, adica nu trebuie cautate in strafundul sufletului si reparate,ca sunt foarte aproape de suprafata si la parametri optimi.

 

 

Adica natura nu si-a lasat parghiile la discretia omului. Ea are planul ei. Totusi putem decide daca vom face sau nu ceea ce doreste ea. Avem liber arbitru, inteligenta si vointa.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca era misto cu fostul, ramaneam cu el. faptul ca e FOSTUL spune tot, e un motiv pt care nu e actualul.Si motivul ala ma impiedica. Incercat, neinteresant. Mai bine descopar placeri noi.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

No way.

Desi poti avea sentimente frumoase fata de ex. - asta in cazul in care despartirea a fost amiabila - E O DESPARTIRE si no way.

Si daca ar fi sa inseli, poate totusi inseli cu unul nou , nu cu unul vechi, ca deja stii cum ii si nu mai descoperi nimik.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

este o vb aici ce se potriveste cel mai bine

"ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust"

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ideea de ati recupera ce ai pierdut (sau nu chiar pierdut), face ca inima sa pompeze mai mult jos decat sus.Daca te-ai despartit frumos, :cry: romantic, e o experienta de neegalat.

Daca v-ati zgariat pe ochi :stars: pt. frigider, da...nu mai e sexy.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu personal, nu m-as culca cu o fosta, nici macar daca ne-am intelege foarte bine (ceea ce este cazul, in general). Exact romantismul ar lipsi, parca as face-o cu sor'mea. Cand tocmai ai cunoscut pe cineva, atunci e romantism, e indragosteala, mai tarziu romantismul se transforma in reumatism...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se pare ca sexul cu fosta/fostul este o complicatie inutila, dar se poate intampla asta atunci cand traiesti printr-o perioada mai dificila.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×