Sari la conținut
Forum Roportal
9lives1left

Sexul cu fosta/fostul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

deci nu e chiar ceva de-a dreptul oripilant:P... parerea mea, trecand peste faptul ca acest lucru este daunator la palmares - bineinteles e o gluma - este ca pare mult mai comoda o astfel de relatie decat incercarea de a initia o noua relatie, cu singurul scop de a-ti trata problemele hormonale- avand in vedere in plus si faptul ca fata de persoana din trecut exista si un usor atasament sentimental care face ca lucrurile sa decurga mai natural...

bineinteles ca nu e cazul reluarii de la 0 a relatiei...oricare ar fi motivele despartirii, o ciorba reincalzita ramane totusi... o ciorba reincalzita. bine, normal si corect este ca si persoana de langa tine sa iti cunoasca si sa iti impartaseasca sentimentele.

 

Da, este mult mai comoda o astfel de relatie decat initierea alteia. Nu stiu, eu ma gandesc si la ceea ce te-a legat de fostul partener, faptul ca il cunosti si te cunoaste, raman cateva sentimente si nu e neplacut gandul de a face din nou dragoste cu persoana pe care ai iubit-o. Totusi, mie nu imi place ideea in sine, pentru ca pana la urma totul se rezuma la un act sexual, fara nici un fel de implicare din partea lui(ei). Degeaba tu il(o) iubesti daca el(ea) te vede doar ca pe un obiect sexual cu toate ca intre voi poate a fost o relatie frumoasa.

Nu e cazul reluarii relatiei de la 0 cu toate ca in unele cazuri se aplica metoda asta si relatia merge mult mai bine decat prima oara poate si pentru ca fiecare si-a analizat propriile greseli si e dispus sa nu le mai repete.

E de preferat ca sentimentele sa iti fie impartasite dar deja in cazul asta se ajunge la altceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parere despre ea sau despre prietenul tau?

Eu as face in felul urmator: as merge cu ea pentru sex, am pregati ceva deosebit, as incepe cu un preludiu puternic de o ora si ceva, apoi cand sa inceapa actul sexual, m-as ridica si as pleca. Fara sa spun un cuvant, iar de atunci sa nu mai aud de ea....

Cat despre ea... o mica tarfulitza... parerea mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
altfel spus: unui prieten de al meu - si nu aplic aici stereotipul cu prietenul drept substitut pt propria persoana -

i s-a prezentat ocazia - ocazie valabila inca si la momentul vorbirii - de a avea o repriza de aerobic orizontal cu fosta, care l-a parasit pt altul, si care culmea acum este inca impreuna cu persoana aia.bine, in nemernicia mea l-am sfatuit sa just do it...doar si de dragul achitarii unei polite mai vechi :cheer: omul e de aceeasi parere :cheer:

despre asta ce spuneti? ipoteza initiala ramane inca in picioare

 

Adica tipa era dispusa sa faca sex cu el desi are o relatie cu ala cu care l-a inselat?! Jeeez!

Prietenul tau ar trebui sa se gandeasca mai bine. Fiinta aia chiar nu merita sa ii acorde nici un fel de atentie, cu atat mai putin sa faca sex cu ea.

Ce satisfactie i-ar aduce razbunarea?! Ah, poate s-ar simti el mult mai bine dar atat. Daca el inca o mai iubeste nu cred ca s-ar simti mai bine, ci mult mai rau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu este vorba de razbunare, ci de o chestie importanta. O face pe ea sa se gandeasca la ce e bine si ce e rau pe lumea asta. Un om normal dupa o astfel de experienta s-ar transforma... nu stiu ea..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Parere despre ea sau despre prietenul tau?

Eu as face in felul urmator: as merge cu ea pentru sex, am pregati ceva deosebit, as incepe cu un preludiu puternic de o ora si ceva, apoi cand sa inceapa actul sexual, m-as ridica si as pleca. Fara sa spun un cuvant, iar de atunci sa nu mai aud de ea....

Cat despre ea... o mica tarfulitza... parerea mea.

o idee magistrala, maestre...fii sigur ca ii transmit prietenului mesajul tau...cat despre ea...hm..tarfulitza e cam putin spus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Parere despre ea sau despre prietenul tau?

Eu as face in felul urmator: as merge cu ea pentru sex, am pregati ceva deosebit, as incepe cu un preludiu puternic de o ora si ceva, apoi cand sa inceapa actul sexual, m-as ridica si as pleca. Fara sa spun un cuvant, iar de atunci sa nu mai aud de ea....

Cat despre ea... o mica tarfulitza... parerea mea.

 

 

da ,logic ...tarfulitza ....dar daca ea ar fi singura si el s-ar intoarce numai pentru sex la ea,desi are o partenera acasa ....el cum se numeste ...SMECHER ...nu ? baiat destept ....numai ea e tarfulitza ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este un simplu fapt prin care ea o sa aiba de invatat. Trebuie sa aiba puterea sa faca asta, daca reuseste, cu siguranta s-ar putea sa o aduca pe un drum mai bun...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adica tipa era dispusa sa faca sex cu el desi are o relatie cu ala cu care l-a inselat?! Jeeez!

Prietenul tau ar trebui sa se gandeasca mai bine. Fiinta aia chiar nu merita sa ii acorde nici un fel de atentie, cu atat mai putin sa faca sex cu ea.

Ce satisfactie i-ar aduce razbunarea?! Ah, poate s-ar simti el mult mai bine dar atat. Daca el inca o mai iubeste nu cred ca s-ar simti mai bine, ci mult mai rau.

faza cu inselatul si parasitul a avut loc acum vreo 3 ani...iar de dragoste nu mai este cazul, tipul a trecut relativ usor peste situatia aiurea creata. cu fata s-a intalnit recent la un chef, iar actualul era plecat undeva intr-o delegatie prelungita. mai in gluma mai in serios a avut loc o "gramada ordonata" si cu acord reciproc intr-un ungher din localul unde avea loc cheful...diseara se intalnesc la el acasa la o "cafea"...ma bucura totusi ca in lumea asta se mai gasesc si lupi mancati de oi - si rad satisfacut in sufletul meu mic si meschin :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este un simplu fapt prin care ea o sa aiba de invatat. Trebuie sa aiba puterea sa faca asta, daca reuseste, cu siguranta s-ar putea sa o aduca pe un drum mai bun...

 

 

invata ,ce invata cat de usor poti rani ...invata la randul ei sa calce pe ......inimi ....si sa fie o tarfulitza ....nu ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da ,logic ...tarfulitza ....dar daca ea ar fi singura si el s-ar intoarce numai pentru sex la ea,desi are o partenera acasa ....el cum se numeste ...SMECHER ...nu ? baiat destept ....numai ea e tarfulitza ....

tipul este singur acum. daca ar fi avut pe cineva cu siguranta l-as fi sfatuit sa isi scoata chestia asta din cap...ca doar nu suntem animale...:cheer:

ca sa nu mai spun ca discutia care a initiat "gramada ordonata" a fost ceva de genul "ne intelegem ok, pacat ca nu pot vorbi cu el asa deschis cum discutam cu tine"

Editat de 9lives1left

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×