Sari la conținut
Forum Roportal
9lives1left

Sexul cu fosta/fostul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Interesant subiect. :cheer: M-a tentat de cateva ori ideea de a face dragoste cu fostul. De ce?! Pentru ca inca il iubeam si stiam ca el ma cunoaste cel mai bine, langa el ma simteam cel mai bine, asta poate si pentru ca am locuit cativa ani impreuna. Imi lipseau perioadele in care eram fericiti si mi-as fi dorit sa se repete. Dar, eram constienta de faptul ca timpul nu poate fi dat inapoi. Daca m-as fi rezumat la o relatie strict sexuala nu as fi avut nici o implinire asa ca eu am spus NU.

Daca ne-am fi despartit in alte circumstante probabil ca as fi incercat macar o data sa reinvii cateva clipe din trecut.

Totusi, lucrul asta nu iti aduce niciun beneficiu. Odata despartit(a) de o persoana, nu mai ai ce schimba. Nu are sens.

Te amagesti inutil. Si nu poti merge mai departe pentru ca te agati de ceea ce a fost, nu ceea ce este sau ar putea fi.

 

Deci nu, nu as accepta asta oricat de mult m-ar tenta. Trecutul e trecut.

dar ti s-a propus?ei, nu chiar propus, ma refer daca s-a ajuns la ceva de genul si ai refuzat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm!

Adica dupa ce am fost aruncat ca o zdreanta, sa ma gudur pe langa ea ca sa mai obtin cate ceva? Cum ar veni sunt, din nou, bun?

Never! Not me! Not today!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, ma', e o tampenie!

 

mi s-a intamplat de doua ori sa vrea sa ne impacam dupa ce ... m-a datala o parte sau m-a ignorat ...ei bine ... s-a dus ce era odata cu constatarea adevarului: nu ma iubea suficient :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi se pare o idee buna..daca vrei ceva cu el,faci in timpul relatiei,sau nu te desparti.

Devreme ce v-ati despartit,inseamna ca ceva nu a functionat..deci,mergi mai departe,nu te mai uiti in urma.

Eu nu as face.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

atata timp cat nu m`am implicat intr`o alta relatzie ma mai culcam cu fostu....cred ca in pat a fost singurul loc unde am fost compatibili si ne`am sincronizat...... :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
atata timp cat nu m`am implicat intr`o alta relatzie ma mai culcam cu fostu....cred ca in pat a fost singurul loc unde am fost compatibili si ne`am sincronizat...... :cheer:

:cheer:

 

iar daca ar fi vorba despre o relatie care nu s-a terminat rau, nasol aiurea, ci din conisderente cum ar fi lipsa de maturitate de la vremea aia, sau chestii de genul, si sa zicem ambii sunt lipsiti de obligatii, este o persoana care ti se pare agreabila-doar ai stat un timp cu ea- etc?nu ma refer la reluarea relatiei...de fapt nu este de preferat acest tip de relatie reciproc avantajoasa fata de gasirea unui partener nou? chiar si ipotetic intreb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar ti s-a propus?ei, nu chiar propus, ma refer daca s-a ajuns la ceva de genul si ai refuzat?

 

Dupa ce ne-am despartit am pastrat legatura. Vorbeam mai rar dar totusi vorbeam. De cateva ori mi-a dat de inteles ca si-ar dori sa se ajunga putin mai departe, fara sa ne implicam in vreun fel, decat sexual. L-am refuzat. Daca nu l-as mai fi iubit probabil ca as fi acceptat dar am preferat sa pastrez distanta.

 

 

iar daca ar fi vorba despre o relatie care nu s-a terminat rau, nasol aiurea, ci din conisderente cum ar fi lipsa de maturitate de la vremea aia, sau chestii de genul, si sa zicem ambii sunt lipsiti de obligatii, este o persoana care ti se pare agreabila-doar ai stat un timp cu ea- etc?nu ma refer la reluarea relatiei...de fapt nu este de preferat acest tip de relatie reciproc avantajoasa fata de gasirea unui partener nou? chiar si ipotetic intreb

 

Pai daca a fost o despartire calma, amandoi fiind de acord cu ea fara sa apara fel de fel de scene neplacute, cred ca nu ar fi atat de deplasat daca cei 2 ar face sex. Pana la urma e vorba doar de o noapte fierbinte [sau mai multe] nu de reluarea relatiei. Depinde de persoana. Unii s-ar putea agata de aspectul asta in speranta ca relatia s-ar putea relaua de la 0.

Editat de CRUX

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa ce ne-am despartit am pastrat legatura. Vorbeam mai rar dar totusi vorbeam. De cateva ori mi-a dat de inteles ca si-ar dori sa se ajunga putin mai departe, fara sa ne implicam in vreun fel, decat sexual. L-am refuzat. Daca nu l-as mai fi iubit probabil ca as fi acceptat dar am preferat sa pastrez distanta.

Pai daca a fost o despartire calma, amandoi fiind de acord cu ea fara sa apara fel de fel de scene neplacute, cred ca nu ar fi atat de deplasat daca cei 2 ar face sex. Pana la urma e vorba doar de o noapte fierbinte [sau mai multe] nu de reluarea relatiei. Depinde de persoana. Unii s-ar putea agata de aspectul asta in speranta ca relatia s-ar putea relaua de la 0.

deci nu e chiar ceva de-a dreptul oripilant:P... parerea mea, trecand peste faptul ca acest lucru este daunator la palmares - bineinteles e o gluma - este ca pare mult mai comoda o astfel de relatie decat incercarea de a initia o noua relatie, cu singurul scop de a-ti trata problemele hormonale- avand in vedere in plus si faptul ca fata de persoana din trecut exista si un usor atasament sentimental care face ca lucrurile sa decurga mai natural...

bineinteles ca nu e cazul reluarii de la 0 a relatiei...oricare ar fi motivele despartirii, o ciorba reincalzita ramane totusi... o ciorba reincalzita. bine, normal si corect este ca si persoana de langa tine sa iti cunoasca si sa iti impartaseasca sentimentele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a intimplat sa-mi doresc sa mai fac odata dragoste cu un "ex" din 2 motive: primul - cind eram impreuna (amindoi tineri si inexperti) sexul era o catastrofa, iar dupa mai multi ani de la despartire, dupa ce am devenit mai experta si mai dezinvolta as fii dorit sa mai am odata ocazia sa fim impreuna ca sa vad cum e sa facem dragoste cu adevarat iar al doilea motiv era ca inca ma mai simteam atrasa de el dupa ani buni de la despartire.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

altfel spus: unui prieten de al meu - si nu aplic aici stereotipul cu prietenul drept substitut pt propria persoana -

i s-a prezentat ocazia - ocazie valabila inca si la momentul vorbirii - de a avea o repriza de aerobic orizontal cu fosta, care l-a parasit pt altul, si care culmea acum este inca impreuna cu persoana aia.bine, in nemernicia mea l-am sfatuit sa just do it...doar si de dragul achitarii unei polite mai vechi :cheer: omul e de aceeasi parere :cheer:

despre asta ce spuneti? ipoteza initiala ramane inca in picioare

Editat de 9lives1left

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×