Sari la conținut
Forum Roportal
9lives1left

Sexul cu fosta/fostul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

atat din propria experienta cat si din experientele impartasite de alte persoane imi dau seama ca exista un interes "crescut" a ne mai "impleti" din cand in cand "destinele" cu cineva cu care am avut o relatie care s-a incheiat. voi ce parere aveti despre fenomenul asta? pt practicanti si nu numai

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Interesant subiect. :cheer: M-a tentat de cateva ori ideea de a face dragoste cu fostul. De ce?! Pentru ca inca il iubeam si stiam ca el ma cunoaste cel mai bine, langa el ma simteam cel mai bine, asta poate si pentru ca am locuit cativa ani impreuna. Imi lipseau perioadele in care eram fericiti si mi-as fi dorit sa se repete. Dar, eram constienta de faptul ca timpul nu poate fi dat inapoi. Daca m-as fi rezumat la o relatie strict sexuala nu as fi avut nici o implinire asa ca eu am spus NU.

 

 

Daca ne-am fi despartit in alte circumstante probabil ca as fi incercat macar o data sa reinvii cateva clipe din trecut.

Totusi, lucrul asta nu iti aduce niciun beneficiu. Odata despartit(a) de o persoana, nu mai ai ce schimba. Nu are sens.

Te amagesti inutil. Si nu poti merge mai departe pentru ca te agati de ceea ce a fost, nu ceea ce este sau ar putea fi.

 

Deci nu, nu as accepta asta oricat de mult m-ar tenta. Trecutul e trecut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Niciodata nu as putea face sex cu fosta... nici la o zi dupa despartire. Nu vreau sa o mai vad, dar sa mai fac si sex cu ea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut o relatie mai lunga cu multe despartiri. De fiecare data sexul ne unea din nou neputand sa ne atasam de alcineva. Cand nu sa mai intamplat asta amandoi am gasit pe alcineva.Eu sunt fericita sper ca si el. :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca tine de mai multe aspecte, si anume cine a fost cel care a pus punct relatiei, ce mai simti vis-a-vis de el, cum s-a terminat relatia....etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In ochii mei fosta e o umbra a trecutului care nu ma mai intereseasa sub nici un aspect chiar daca inca mai sufar gandidu ma la ce a fost intre noi si la ce face acum.

 

Nu vreau sa o mai vad , sa mai stiu de ea , cu ata mai putin sa facem sex din oarece motive. :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In ochii mei fosta e o umbra a trecutului care nu ma mai intereseasa sub nici un aspect chiar daca inca mai sufar gandidu ma la ce a fost intre noi si la ce face acum.

 

Nu vreau sa o mai vad , sa mai stiu de ea , cu ata mai putin sa facem sex din oarece motive. :cheer:

bun, interesant...dar daca nu e vorba neaparatde ACEL/ACEA fosta, ci poate unul/una mai dinspre tineretile noastre, genul de relatii care chiar daca s-au terminat, s-au terminat fara aspecte foarte urate, relatie despre care iti aduci aminte cu placere?...cred ca stiti la ce ma refer :cheer:...

Editat de 9lives1left

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bun, interesant...dar daca nu e vorba neaparatde ACEL/ACEA fosta, ci poate unul/una mai dinspre tineretile noastre, genul de relatii care chiar daca s-au terminat, s-au terminat fara aspecte foarte urate, relatie despre care iti aduci aminte cu placere?...cred ca stiti la ce ma refer :cheer:...

 

 

Problema e ca daca pronuni cuvantul relatie , pentru mine lucrurile sunt simple. Pun suflet in orice relatie si daca e calcat in picioare, fosta devine o umbra.

>Daca zici one night stand e altceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu o relatia din asta - fost prietena din adolescentza - ani de zile nu vorbeam , nu stiam nimic unul de celalalt - dar cind ne intilneam accidental pe strada ...urma obligatoriu o cafea si o lunga sedintza de facut dragoste - dupa care ne mai spuneam ce mai e nou, la despartire ne pupam dulce si ne uram noroc ...

 

:cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu vreau sa o mai vad , sa mai stiu de ea , cu ata mai putin sa facem sex din oarece motive. :cheer:

ps: nu subestima o partida de sex cu cineva pe care mai putin iubesti dar mai mult - hai sa nu zic urasti-fata de care ai anumite "frustrari" si simti ca ai anumite "afaceri neincheiate" - stiu, poate suna putin bolnav, dar cred ca daca a mai trecut careva printr-o experienta de genul imi poate confirma faptul ca este cu totul altceva decat o repriza de gimnastica de orizontala clasica....amestecul ala de "inca parca mai simt ceva pt tine" si de "imi vine sa te strang de gat"da o conotatie noua faptului in sine...cred...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×