Sari la conținut
Forum Roportal
TheTytan

Un par foarte dificil

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sunt baiat pentru inceput si pentru inca un inceput sunt nou pe forum :P si am o problema cu parul meu... deci am parul foarte des, iar firul de par par este gros si aspru si foarte tare adica batz, iar cand e lung are foarte mult volum si sta ca o casca :doh:( :yahoo: inainte ma dadeam cu spuma pe tot capul (taft) si la un moment dat imi luam un fir de par si cand trageam ceva mai tare de el iesea foarte usor fara dureri. m-am speriat ce-i drept asa ca dupa o cearta cu tata m-am dus la stilist care m-a filat foaaarte mult, mi-a tuns bretonul inegal iar perciunii ce sa zic de ei sunt lungi ( imi trec de urechi cu un cm :beee: ) apoi a luat placa si mi-a indreptat parul ( chiar dak eu il am drept) apoi m-a dat cu ceara. mi-a placut cum m-a facut dar dupa ce m-am spalat pe cap iar imi statea matura, mi-am dat cu un pic de spuma dar tot nu-mi placea cum imi sta, am luat niste bani si am dat fuga la magazin de unde mi-am luat ceara de par (de la wella) pot sa spun ca nu ma simt prea mandru de mine ca n-am reusit sa ma fac cum a reusit stilista pentru ca am multe fire rebele si zici ca-s ciufulit, HELP ME!!! dati un sfat ceva orice ca sa-mi stea mai bine, eventual un fel de frizura sau coafura cu care sa nu ma chinui prea mult s-o aranjez.

P.S. am uitat sa mentionez ca am doua vartejuri in crestet ( complica lucrurile, huh? ), si in caz ca vreti sa-mi recondati un salon, un stilist sa fie din Constanta :doh: si inca ceva: am gatul deva cam lung, un nas destul de mare :doh: si sunt cam slab de felu meu :| (poate ajuta la ceva)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai... nu mai vreau scurt :| de la inceputul anului scolar ma tot chinui sa-l las mai lung. cu alte cuvinte m-am saturat de tunsoarea 2 cu breton, in zilele de vara 1 cu breton :cheer:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai... nu mai vreau scurt :| de la inceputul anului scolar ma tot chinui sa-l las mai lung. cu alte cuvinte m-am saturat de tunsoarea 2 cu breton, in zilele de vara 1 cu breton :cheer:)

Pai e singura rezolvare. asta in cazul in care iti permiti un stilist sa te faca in fiecare zi.

daca nu ti se aranjeaza nici cu spuma nici cu ceara ... atunci nu vad ce i-ai putea face. Chiar daca nu stii multe despre cum sa iti aranjezi parul ceara face minuni.

Poti sa incerci un stil mai ciufulit (daca vrei sa il lasi lung) ... dar nu cu prea multa spuma.

Cunosc si eu pe cineva cu 3 vartejuri ... 2 in crestet si 1 in fata :cheer: ... dar mereu se tundea scurt

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tunde'te "periuţă" şi lasă'ţi barbă a la temişan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Omg... deci ori o sa par roacker :cheer: ori o sa fiu ca un baitel de clasa a 7-a :blink: naspa optiunile :| deci gata m-am enervat poate reusesc sa mi-l fac ceva gen aia din desenele alea naimate japoneze :cheer: cand ajung acasa o sa trimit oimagine cu...(virgula) cum vreau sa am freza si poate postez si o poza cu me sa va dati cu parere

P.S. sperk stati bine cu inima :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deci... asta's yo din profil ---> http://s100.photobucket.com/albums/m1/thet...nt=meprofil.jpg

front view ---> http://s100.photobucket.com/albums/m1/thet...;current=eu.jpg

Cum mi-ar placea mie ---> http://www.geocities.com/impact_blue27/suguru.jpg ceva mai luminoasa http://images.google.ro/imgres?imgurl=http...l%3Dro%26sa%3DN

Astept sfaturi sau chiar site-uri cu freze :blink: plz :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la cum iti descrii parul, pare a avea textura si aspect de par asiatic si daca esti nonconformist, chiar asta cred ca e solutia: uita-te la tunsorile unor artisti japonezi, ca o sa gasesti mai multe si inspira-te, si apoi mergi la un stilist bun cu o poza, cel mai bine o coafeza, pt ca de frizeri priceputi pe par lung nu am auzit

sa stii ca sunt unele frizuri ale barbatilor din japonia care nu arata desprinse din desene animate dar sunt menite sa merga pe parul lor drept, gros si tepos... cativa artisti japonezi: gackht (cred ca asa se scrie), m-flo, mai mult nu stiu... dar ai face bine sa te uiti numai la poze sau videoclipuri fara sonor..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu am un par foarte dificil. este foarte lung ( sunt fata :jester:) , cam pana la fund, si este cam aspru. am incercat o gramada de shampoane dar nu prea dau rezultat, iar parul meu se incurca cam repede. Ce sampon ar trebui sa folosesc? sau poate balsam ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×