Sari la conținut
Forum Roportal
alexandrru

Tehnica picturii in ulei...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

...

pentru mine. O sa incerc in urmatoarele tablouri sa imi aduc aportul in totalitate personal.

 

Daca te intereseaza o opinie ( nu este nici macar un sfat si nu trebuie preluat sau bagat in seama) de la cineva care este mai incepator decat incepatorii - incearca sa nu mai copiezi opere celebre - deseneaza ceva personal, simplu si din mintea ta.

Subiecte poti gasi in jurul tau destule.

Eu iti doresc succes, entuziasm si spor la multa munca - talentul il constituie doar 10 %.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca te intereseaza o opinie ( nu este nici macar un sfat si nu trebuie preluat sau bagat in seama) de la cineva care este mai incepator decat incepatorii - incearca sa nu mai copiezi opere celebre - deseneaza ceva personal, simplu si din mintea ta.

Subiecte poti gasi in jurul tau destule.

Eu iti doresc succes, entuziasm si spor la multa munca - talentul il constituie doar 10 %.

 

Multumesc mult. Asta o sa fac, si promit ca o sa va arat rezultatul urmatorului tablou.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

 

Sunt incepator in acest domeniu si asi avea nevoie de niste indrumari.

Am atasat ultimul tablou pe care as vrea sa il finisez.

Vreau sa obtin un luciu peste soparla si unele zone de pe frunza si restul sa fie mat.

Cum asi putea sa fac asta ? Nu cumva ma intrept spre chich ?

 

post-379103-0-38667600-1350660814_thumb.jpg

Arată foarte bine! UN mare este!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum am promis, am sa postez doua tablouri pe care tocmai le-am terminat. Astept pareri, si critici constructive. Va multumesc

 

 

 

cam "crud" verdele pe alocuri - adica prea direct din tub ! dar mie imi plac! :)

 

pozele sunt foarte mari, le poti reduce la 900 pixeli largime, e masura ideala pentru forum.

 

 

eu am facut click dreapta pe imagine - am dat "open link in new tab" si se vad ok! :roll:

Editat de Indigo 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×