Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cu toate desenele astea noi care au aparut in ultima perioada eu tin sa inclin tot asupra acelor desene care au facut inconjurul lumii datorita celebritatii si farmecului lor.Cine nu a auzit de celebrele studiouri Disney care au dat lumii cele mai frumoase povesti pt copii?Alba ca zapada,Cenusareasa,Frumoasa si bestia,Peter Pan si lista continua.

 

Voi ce parere aveti,sunt in continuare printre cele mai vizionate desene de catre toate varstele? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca sunt cele mai vizionate desene. cred ca noile generatii nu urmaresc,au altceva ca dexter, johnny bravo etc. desenele de pe fox kids. Oricum desenle Disney sunt desene clasice care nu vor fi uitate si vor fi amintite si in viitor. :P

Editat de -olivia-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lui Walt Disney ii era frica de soareci :P Asta nu l-a impiedicat sa-l creeze pe Mickey Mouse.

 

Generatia Disney este una inocenta, care se uita cu suflet de copil la desenele animate. Cele moderne primesc franturi de realitate chiar de la primii pasi in audio-vizual. Poate asta face diferenta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Lui Walt Disney ii era frica de soareci :P Asta nu l-a impiedicat sa-l creeze pe Mickey Mouse.

 

Generatia Disney este una inocenta, care se uita cu suflet de copil la desenele animate. Cele moderne primesc franturi de realitate chiar de la primii pasi in audio-vizual. Poate asta face diferenta.

 

nu prea cred eu in inocenta generatiei lui disney ci doar in faptul ca ea a fost inceputul ... si ca orice inceput e naiv :beee: dar asta nu inseamna ca nu sunt frumoase, sensibile si creative ... imi plac si mi-as dori sa le vada cat mai multi copii.

si sa nu uitam ca mister disney a fost un artist, stiati ca a facut un filmulet de animatie dupa opera lui picasso ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

olivia cum se numeste filmuletul de animatie pa care l-a facut dupa opera lui picasso? :D

desenele din ziua de azi sunt robotizate facute pe calculator in mare parte si nu prea mai au acel farmec.prea putine iti fac placere sa te uiti la ele din pacate :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Desenele Disney sunt superbe (imi plac foarte mult si acum) si chiar merita vazute...Au un farmec aparte :shout: :jester: :o:

post-81951-1174646761_thumb.jpg

post-81951-1174646773_thumb.jpg

post-81951-1174646786_thumb.jpg

post-81951-1174646795_thumb.jpg

post-81951-1174646815_thumb.jpg

post-81951-1174646824_thumb.jpg

post-81951-1174646834_thumb.jpg

post-81951-1174646846_thumb.jpg

post-81951-1174646860_thumb.jpg

post-81951-1174646892_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai frumos desen al lui Disney mi se pare Frumoasa si Bestia :spiteful: ,iar desenul cu cea mai buna coloana sonora este Cartea Junglei :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In general toate coloanele sonore de la desenele Disney sunt reusite...Mie imi plac toate pentru ca reusesc sa redea atmosfera desenelor animate.... :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×