Sari la conținut
Forum Roportal
stan.laurentiu

Despre Valea Prahovei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

in acest topic este loc pentru cei care vor sa-si faca reclama :doh: (la cazare pe Valea Prahovei), pentru cei care au de dat un sfat, o recomandare, sau de criticat .... ceva, cineva....etc!!! :P

Sa vorbim despre tara noastra...despre muntii nostri...despre includerea turismului romanesc in vietile noastre si ale strainilor!!! :beee:

post-74643-1174311628_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumoasa Valea Prahovei, dar in ultimii ani, extrem de aglomerata. Si daca te uiti, 90% sunt bucuresteni. Eu recomand in Sinaia cazare la Hotel Marami 3*, dar camera 250 RON/noapte (nu sariti, ca isi merita toti banii...aer conditionat, uscator de par, TV, mic dejun bufet inclus, fitness, sauna), Hotel Marea Neagra (e al lui Mazare si costa cca. 160 RON/noapte cu mic dejun bufet), in Predeal recomand Hotel Hera 3* (cu piscina interioara, cca. 140 RON/noapte cu mic dejun bufet) si ar fi mai multe. Se merita sa vizitati Pelesul, Pelisorul, sa mergeti pe jos prin Predeal...Busteniul nu prea imi place, ca e cam mic!

 

In concluzie, se merita sa mergeti in Valea Prahovei...numai ca e multa luma nesimtita pe strazi, aglomerat...fitze, etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multa lume critica valea prahovei dar este una dintre cele mai atragatoare zone turistice din europa....nbah mie imi place enorm de mult asa ca sper sa va placa si voua...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cea mai adevarata perioada sa vizitezi valea prahovei e in cursu saptamaniii fiidca in weekend e foarte aglomerat...am simtit-o pe propria piele..bafta in continuare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Temető, Zsidó, Régi, Emlékmű

https://www.fanatik.ro/statiunea-din-romania-aflata-in-mare-pericol-pamantul-a-luat-o-la-vale-localnicii-sunt-disperati-20607685

Natura in calea turismului se manifesta peste tot, nu se poate ocoli cu nici o imbunatatire al solului ca tot se comporta cum vrea!!!

 Slănic,  Prahova ... cap de linie la circulatie.   Intr-o zi devine "Lacu Rosu" ... ar trebui evacuati de STAT locuitorii. 

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×