Sari la conținut
Forum Roportal
sorinutza2424

Yahoo messenger nu functioneaza

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sa verifici daca nu cumva ai setat proxy la yms. Daca nici asta nu merge incearca sa dezinstalezi si apoi sa stergi vechiul director 'Yahoo Messenger' din Program Files si sa reinstalezi. Daca nici asa nu merge, incearca sa stergi tu daca te pricepi, sau gaseste pe cineva care sa stearga din registri datele de la Yahoo.

La mine e: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Yahoo (cu tot cu subchei)

si HKEY_CURRENT_USER\Software\yahoo

si mai e si in HKEY_USERS\S-1..............\Software\Yahoo (poate diferi la tine).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa verifici daca nu cumva ai setat proxy la yms. Daca nici asta nu merge incearca sa dezinstalezi si apoi sa stergi vechiul director 'Yahoo Messenger' din Program Files si sa reinstalezi. Daca nici asa nu merge, incearca sa stergi tu daca te pricepi, sau gaseste pe cineva care sa stearga din registri datele de la Yahoo.

La mine e: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Yahoo (cu tot cu subchei)

si HKEY_CURRENT_USER\Software\yahoo

si mai e si in HKEY_USERS\S-1..............\Software\Yahoo (poate diferi la tine).

L_i_g_i_u_s mersi dar primele 2 variante le-am incercat dar nu merg.Mai ramane sa incerc ultima variante (cea cu registrii) asa ca te rog invata-ma cum sa ii sterg?Unde intru si cum fac?Mersi anticipat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu pricepi la editarea registrilor eu spun ca e mai bine sa apelezi la un prieten care se descurca la asa ceva. Umblatul pe "bajbaite" in registri (ajungi acolo prin comanda RUN - regedit ) poate avea consecinte destul de grave asupra sistemului de operare daca faci niscaiva greseli.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca nu pricepi la editarea registrilor eu spun ca e mai bine sa apelezi la un prieten care se descurca la asa ceva. Umblatul pe "bajbaite" in registri (ajungi acolo prin comanda RUN - regedit ) poate avea consecinte destul de grave asupra sistemului de operare daca faci niscaiva greseli.

Catalin zic eu ca ma descurc in registrii.Am gasit toti registrii de care zicea L_i_g_i_u_s : HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Yahoo

HKEY_CURRENT_USER\Software\yahoo

HKEY_USERS\S-1..............\Software\Yahoo

Intrebarea este daca sterg intreg directorul Yahoo din registrii sau separat tot ce e in subfolderele din folderul Yahoo?Astept raspuns!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Baietzi , mersi pentru sfaturi dar nu a mers nici unul :) Am sters registrii /Yahoo/ si tot nu merge ;) Aceeasi problema : il instalez, si dupa ce ma loghez mi se blocheaza (Not Responding) Nu stiu ce sa-i mai fac :P M-am saturat de Trillian-ul ala.Mai are cineva vreo idee? :doh: :) 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici mie nu-mi mai functioneaza YM-ul. A mers o perioada initial, varianta noua, apoi nu mai puteam intra. Am reusit totusi sa-l folosesc dupa ce ii dadeam end process la Ypager (atl+ctrl+del). A mers asa vreo luna dupa care nu mai pot vorbi pe el deloc. L-am instalat si reinstalat de vreo 5 ori si tot nu merge :hi:.... Cum instalez o versiune mai veche sau daca ati rezolvat cumva problema. Pliiiz, help!

 

Merci!!

Editat de Nico_T

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand l-ai dezinstalat cum ai facut?

trebue sa il dezinstalezi cu un program care sterge tot ce contine yahoo, pt ca altfel mai ramne cate ceva pe acolo pe unde a fost instalat, si dupa ce il instalezi din nou el ia aceleasi setari ca inainte!!!!!

cauta "Your.Uninstaller.2004.Pro-v3.9.517-BSoft.ru", - este un soft super pentru dezinstalari, curata tot.

Apropo incearca "Yahoo msgr7 with Voice" e super tare!!!!

post-10159-1129045254_thumb.jpg

Editat de P^

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

L-am dezinstalat clasic... Si era mess with voice...

Din fericire gasisem o solutie de compromis, am instalat un programel "gaim" cu care poti vorbi de pe ce cont vrei si Yahoo si MSN si toate celelale. Nu avea o interfata cine stie ce dar mergea. Am reusit sa-l folosesc. Insa am facut gresala sa deschid in acelasi timp si YM sa vad daca nu cumva merge si s-a inchis si n-a mai mers... Adica pare ca merge dar nu primesc si nu trimit nimic :P(((( Efectiv nu pot sa inteleg ce inseamna asta.....

Am incercat sa iau programul de dezinstalare dar nu ma lasa sau e prea coplicat ca sa reusesc eu. Deci am avut "succes" pe toate planurile :nea:

Merci oricum!

Editat de Nico_T

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da stiu programul asta, mie nu mi-a lpacut!!

ai cautat totusi Your.Uninstaller.2004.Pro-v3.9.517-BSoft.ru?

sau daca tii neparat sa folosesti yahoo messenger incearca si baga windowsul din nou, desi nu asta cred ca este problema!!!!

see you later!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×