Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cu Rds-ul cred ca stii cum e povestea (mici intelegeri sa le zicem)  :? .  

   

ce ai vrut sa spui prin asta :?:

 

Adica mergeam la RDS si le ziceam: Vreau sa ma abonez la internet prin cablu. Si ma intrebau unde stau? Si le ziceam ca in Tipografilor. Raspunsul lor era: Ne pare rau acolo e zona UPC si nu intram. :-

 

In legatura cu radio vi-am zis: inainte sa va abonati la o astfel de firma cautati pe cineva care are abonament la ei si intrebati-la cum merge. Aveti grija ca multi mini-ISP-eri pun pe contract o clauza de 6-12 luni de obligativitate (nu poti sa te deconect. de la ei decat daca platesti o suma de genu 30-50 euro) :!:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adica mergeam la RDS si le ziceam: Vreau sa ma abonez la internet prin cablu. Si ma intrebau unde stau? Si le ziceam ca in Tipografilor. Raspunsul lor era: Ne pare rau acolo e zona UPC si nu intram.  :-

M-am gandit eu ca si-au impartit zonele dar nu credeam ca ti-o si zic in fata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si cei de la PInet au clauza asta...dar m-am resemnat cu ea...Am cautat din mai pana in septembrie un alt ISP la care sa ma leg ... din pacate nu am reusit pentru ca deja zona era "infestata" de PInet. Toti imi cereau sa mai adun inca 5 si atunci veneau sa-mi instaleze net-ul...

Altfel ar fi trebuit sa platesc antena ... :) si abonament aproape dublu...

Mai e in zona Bensoft, dar au aparut de curand si la acelasi pret au limitare 1G ... :)

Am intrebat si la UPC de nenumarate ori, dar raspunsul a fost negativ " nu sunteti in zona in care facem teste ... :( la anul in ferbruarie poate... " :-

La anul in februarie plec in canada...ma rog, la sfarsitul lui martie, dar tot acolo e ... :winca: si-acolo o sa am la 35$ 2.4Mbps... :))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vesti bune de la Timisoara.

 

RDS nu mai este singur pe piata de cablu din Timisoara, UPC a intrat in tot orasul.

 

RDS au devenit aroganti in lipsa concurentei.

 

exemplu:

astepti 60 de zile pentru conectare la RDS

astepti 3 ore pentru conectare la UPC

 

 

Cand un gigant ca UPC isi propune sa intre pe piata de internet, toti arogantii ar trebui sa tremure...

 

Nu zic ca UPC ar fi niste "sfinti" , oricum viteza internetului este superioara celor de la RDS la acelasi pret (12 euro/luna trafic nelimitat)

 

Momentan lipseste DC++ metropoltan, in schimb poti face download cat vrea muschii tai din toata lumea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva ce viteza poti prinde metropolitan pe UPC? tare curios sunt c-am auzit ca netu' merge pe la 20 caile.La fel si cu metropolitanu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In Cluj Internetul de la UPC merge cu 384 cabps si un download de aprox. 45-48 cabps.

Insa mi sa-a spus ca vor mari viteza la 512 cabps. Aceasa marire de banda nu va influenta insa costul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In Cluj Internetul de la UPC merge cu 384 kbps si un download de aprox. 45-48 kbps.

Insa mi s-a spus ca vor mari viteza la 512 kbps. Aceasa marire de banda nu va influenta insa costul.

 

IN TM ai 512 kb/s

iata un test facut sambata seara

:::.. Download Stats ..:::

Connection is:: 465 Kbps about 0.5 Mbps (tested with 1013 kB)

Download Speed is:: 57 kB/s

Tested From:: http://testmy.net/ (server2)

Test Time:: Sat Oct 15 23:41:22 UTC+0300 2005

Bottom Line:: 8X faster than 56K 1MB download in 17.96 sec

Diagnosis: Awesome! 20% + : 29.53 % faster than the average for host (upcnet.ro)

Validation Link:: http://testmy.net/stats/id-IUWTF209M

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De 2 saptamani am contract cu cei de la Astral ( Alba Iulia ), shi vreau sa spun ca sunt super multzumit!! Internet shi telefon fix....totul la 12 $ iar telefonul este moca ( 300 min. gratuit in retzeaua Astral, 30 gratuite in orice retzea fixa, 10 gratuite pe mobil ),.... viteza 256kb (45-50 download/upload), la un trafic recomandat de 3 GB, poate fi limitat la depashirea traficului ( dehh...de parca asi depashi traficul recomandat )....shi pe deasupra super serioshi. Taxa de instalare 20$....cablul din casa schimbat shi toate minunile care se mai baga prin peretzi sunt incluse in taxa de instalare. De cei de la RDS am auzit ca sunt destul de neserioshi !!! Apropo .... am fibra optica !!! :cheer: :spiteful: :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De 2 saptamani am contract cu cei de la Astral ( Alba Iulia ), shi vreau sa spun ca sunt super multzumit!! Internet shi telefon fix....totul la 12 $ iar telefonul este moca ( 300 min. gratuit in retzeaua Astral, 30 gratuite in orice retzea fixa, 10 gratuite pe mobil ),.... viteza 256kb (45-50 download/upload), la un trafic recomandat de 3 GB, poate fi limitat la depashirea traficului ( dehh...de parca asi depashi traficul recomandat )....shi pe deasupra super serioshi. Taxa de instalare 20$....cablul din casa schimbat shi toate minunile care se mai baga prin peretzi sunt incluse in taxa de instalare. De cei de la RDS am auzit ca sunt destul de neserioshi !!! Apropo .... am fibra optica !!! :cry: :doh: :doh:

256 kbps inseamna download cu 32 KB/s. Unde ai fibra optica ? Ai media-convertori in casa :friends: ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt din ploiesti si am abonamentul cel mai iehtin de la upc(ala de 500000 cu 512kb/s adica 64 de kB/s).am prieteni care sunt la altii operatori platesc 350000 pe luna si au un download de-ti pica fata.adica ajung sa traga de pe torrente de la 300kB la 17 mB.eu de ce am un download atat de mic.tin sa spun ca nu au fibra optica ci la fel ca si mine prin cablu.ceilalti operatori sunt sys net si acomputers.am realizat ca au un download extrem de bun de pe odc strong si astea ca trag practic de pe retea dar torrentele nu se bazeaza pe retele.deci daca are cineva o justificare pentru suma de bani pe care o dau pentru un download de kkt rog sa posteze.300 de kB si 17 mB/s sa nu se inteleaga altceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×