Sari la conținut
Forum Roportal
Fairgame

Skoda Octavia Tour

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu am dar am cunoscuti care sunt multumiti de Octaviile lor in general, mai ales Diesel. Pana la urma tehnonolgia e tot de Volkswagen.

Dar Octavia asta noua nu-ti place?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba imi place, insa la banii astia puteam lua cea cu motor de 1.4 MPI consuma de rupe in oras iar cea diesel ajunge la 17 000 plus 500 euro taxa inmatriculare. Diferenta este la caroserie, motorul este tot euro 4 la Tour, 1.9 TDI, 101 CP

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Skoda e perfecta.Cunosc pe cineva care are o Skoda Octavia si un Wolsvagen Passat adus din Germania.La Skoda(pe amandoua le are de 5 ani)nu a schimbat absolut nimic si are 170000 km, iar in Passat a bagat o gramada de bani.Si totusi Passat-ul era tinut de evenimente speciale.Iesea din garaj numai cand era ceva important.Skoda a umblat pe cele mai nenorocite drumuri din tara si inca mai e tare ca un tanc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am O II diesel.Super masina. Probabil ca diferenta fata de O I nu e chiar atat de mare, asa ca iti recomand Skoda. Raportul calitate/pret este cel mai bun de pe piata, in conditiile in care foarte multe componente sunt VW.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Avem la firma exact ce vrei tu :P Octavia Tour, 1.9 TDI, 101 CP. A doua masina e o Fabia.

 

E o masina "solida", foarte stabila, ideala pentru drumuri lungi. Mecanica exceptionala. Finisaje sobre, materialele din interior nu's de cea mai buna calitate (plasticul folosit de Skoda e groaznic, de regula). Tinuta sigura si siguranta. E o masina foarte OK din toate punctele de vedere (si in sensul asta o masina ideala pentru o firma, unde va fi condusa de mai multi oameni). Nu e insa "fun" in nici un fel. Un Focus, spre deosebire, e mult mai placut de condus, are un feeling mult mai sportiv si interior mai placut. Cel putin pentru mine. Ah, reviziile pot fi destul de scumpe, dar asta e caracteristic tuturor masinilor noi. Daca vrei sa-ti iei Octavia noua, acum e momentul, e o reducere de 2000 Euro, de cand a aparut Octavia II.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru orice detalii va stau la dispozitie, lucrez la Skoda si va pot lamuri in orice privinta, In ceea ce priveste Octavia Tour pot spune ca este dintre cele mai fiabile masini de pe piata romaneasca..intr-adevar interiorul este cam sobru si cam depasit de timp, dar in rest masina impresioneaza prin simplitate si fiabilitate. Astep PM p[entru a va da alte detalii..inclusiv liste de pret, termene de livrare si etc...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La ora actuala Octavia II se livreaza undeva intre 3 luni ( motorizarile pe benzina si 2.0 TDI/ 140 CP) si 3,5 luni modelul 1,9TDI/ 105 CP....In ceea ce priveste pretul Octavia Trend 1,4MPI ( climatronic, 4 airbag-uri, cd mp3 cu 4 boxe, ABS< ASR< MSR<EBV, inchidere centralizata, geamuri fata electrice, oglinzi electrice si incalzite, computer bord, cotiera etc) pleaca de la 13.990 EURO TVA inclus. 1,6 MPI/ 102 CP este 15.192 EURO TVA inclus, iar 1,9 TDI / 105 CP in jur de 16.600 EURO TVA inclus.

Astept alte intrebari!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×